"Підтримати"
Новини
Всі новини

Державний бюджет 2016: аграрний сектор позбавляється найменших шансів на розвиток

Государственный бюджет 2016: аграрный сектор лишается малейших шансов на развитие
Як вже писали про податкові особливості запропонованого урядом державного бюджету на 2016 рік, по якому цілі групи підприємців, бізнес і галузі промисловості виявляються «поза законом».


Зокрема, аграрний сектор позбавляється найменших шансів на розвиток. Уряд ставить аграріїв перед вибором ліквідації або переходу в тіньовий сектор економіки, вважає член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, нардеп Іван Мірошниченко.

На думку члена профільного парламентського комітету, проект податкової реформи від Мінфіну формально зберігає спеціальний режим оподаткування ПДВ для галузі, але фактично аграрії втрачають три чверті нарахованої суми. Виробники отримають лише 25%. Основна ж частина – 75% буде перерахована в бюджет. При цьому основний фінансовий документ країни не передбачає додаткових програм, що компенсують втрати.
«З урахуванням обмежень, передбачених СОТ, державна підтримка АПК в Україні не може перевищувати 3 млрд гривень. І відмовляючись від спеціального режиму, дане обмеження не дозволяє Україні реалізувати інші програми підтримки галузі. Фактичне скасування спецрежиму – величезний ризик для розвитку тваринництва, зокрема молочного напряму та вирощування великої рогатої худоби. Дане рішення реально загрожує існуванню тваринництва як галузі. Адже в разі масового вирізання худоби галузь припинить існування.

Необхідно припинити дискримінацію галузі в питанні повернення експортного ПДВ. ПДВ потрібно повертати прозоро, через спецрахунки в автоматичному режимі. Уряду потрібно документально адаптувати і почати виконувати рекомендації парламентського аграрного комітету з адміністрування відшкодування ПДВ. У разі прийняття закону, його необхідно повертати з 1-го січня 2016 року, а не чекати по півроку. За рахунок цього 1,5 млрд доларів повернеться в агросектор.

Читайте на InfoKava.com: БЮДЖЕТ України на 2016 рік. ВІДЕО

Я критично оцінюю ініціативу скасувати сільгосптоваровиробникам податкову пільгу у вигляді спрощеної системи, єдиного податку 4 групи. Товаровиробники просто перестануть платити податок на прибуток і стануть масово йти в тінь. Тінізація стане для них єдиним виходом в умовах складних ринків, відсутність доступного фінансування та збитковості багатьох напрямків аграрного виробництва»,- вважає нардеп.
На думку Мірошниченка, негативним чинником для аграріїв є збільшення з наступного року нормативно-грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення. Цей показник в 2015-му вже був збільшений в 21 раз. Крім цього, як зазначив нардеп, за результатами поточного року інфляція в Україні становитиме близько 42%. Відповідно буде збільшено і коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель. Буде проіндексована і орендна плата. А це – додаткове зростання собівартості виробництва сільськогосподарської продукції.

«Цілком імовірно, що в разі прийняття даного бюджету аграріям нічим буде платити податки і платежі, а аграрне виробництво втратить економічний сенс»,- підсумував Мірошниченко.


Джерело: alter-idea.info

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини