"Поддержать"
Новости
Все новости

Справа вояжу голови ДФС пана Насірова не розслідується, - Дмитро Добродомов

Після вчорашніх подій на Раді реформ, хочеться нагадати Арсенію Яценюку про показові факти зловживань у підконтрольному йому відомстві.

За півроку ні Уряд, ні правоохоронні органи не зробили ні кроку для розслідування справи щодо розкішного вояжу голови ДФС пана Насірова з Баку до Києва. Більше того, не було навіть публічних пояснень. Хоча, сам пан Насіров, обіцяв пояснити, де взяв гроші на чартер за 50 тис. євро.
Справа вояжу голови ДФС пана Насірова не розслідується, - Дмитро Добродомов


Нагадаю, ще у вересні я озвучив інформацію про розкішний переліт чиновника з Баку до Києва і передав йому копію відповідного депутатського звернення.

Натомість замість пояснень пан Насіров надіслав копію довідки з бухгалтерії ДФС щодо видатків на відрядження та копію наказу про відрядження.

За фактом перельоту було надіслано депутатське звернення до Уряду і Генпрокуратури.

За даними розшифровки флайт планів, попередня заявка на рейс була здійснена 12 червня 2015 року з Бакинського міжнародного аеропорту ім. Гейдара Алієва в міжнародний аеропорт "Жуляни" м.Київ, а 14 червня 2015 – з міжнародного аеропорту "Жуляни" м.Київ у міжнародний аеропорт імені Джованні Баттіста Пастіне м.Рим (аеропорт Рим-Чампміно).

У наступному флайт плані заявка змінена й замість вильоту 14 червня до Риму була подана заявка на виліт 18 червня до міжнародного аеропорту Інсбрук (Австрія)

Також Державна авіаційна служба України повідомила, що літак Gulfstream-550, на якому подорожував Роман Насіров, належить австрійській авіакомпанії MJet GmbH, а заявку на політ подавала кіпрська компанія ITP Avia Group, яка має філію в Україні. Відомо також, що літак належить Олександрові Герезі, народному депутату, власнику найбільшої в Україні мережі будівельно-господарських гіпермаркетів "Епіцентр".

У відповідь на мій запит Уряд повідомив, що Нацагентство з питань державної служби спільно з Мінфіном за дорученням пана Яценюка розпочали службову перевірку щодо недодержання Насіровим вимог антикорупційного законодавства. ГПУ ж повідомила, що не має функції прокурорського нагляду і чекатиме результатів службового розслідування від Уряду.

У технічному завданні МЗС на відповідне відрядження зазначалося, що поїздка фінансується за рахунок України. Це підтверджується і листом ДФС. За розрахунками витрат вартість авіаперельоту становить 30 тис. грн. (при цьому вартість перельоту на сайтах авіакомпаній – 7-8 тис. грн.).

Але, відповідно до ноти МЗС Азербайджану усі витрати на перебування були покриті Азербайджаном, а у довідці ДФС щодо оплати видатків на відрядження витрат державних коштів здійснено не було.

Цікаво, що сьогодні прийшла відповідь з Посольства Азербайджанської Республіки в Україні, де зазначається, що інформація по моєму зверненню щодо витрат на утримання делегації, транспортні та інші витрати, які пов'язані з проведенням І Європейських ігор в місті Баку, є конфіденційною і складає комерційну таємницю. Що ж до інформації про дату, час та номер рейсу прильоту та вильоту представників делегації, то подібна інформація зберігається лише на період проведення заходу. Тому, на жаль, вони не можуть надати подібну інформацію.

Тобто, виглядає так, що відрядження пана Насірова тривало з 11 по 13 червня, причому погодження на нього від Уряду було надано лише 15 червня, тобто вже постфактум.

Як наслідок, Урядова комісія дійшла висновку, що усі витрати Насірова на відрядження були покритті Урядом Азербайджану.


Читайте на InfoKava.com: Голову фіскальної служби Насірова можуть заарештувати на два роки

Відтак, Насіров, будучи вже більше місяця Головою ДФС, літав у Баку на відкриття спортивних ігор як народний депутат, Голова міжпарламентської групи дружби з Азербайджаном.

Отже, ні Урядову Комісію, ні Генпрокуратуру зовсім не бентежить факт порушення Насіровим ст. 78 Конституції (несумісність депутатського мандата і вимога у 20-ти денний строк здати мандат чи покинути несумісну посаду), ст. 3 Закону "Про статус народного депутата України", ст. 25 Закону "Про запобігання корупції" (Обмеження щодо сумісництва та суміщення).

Цікаво, що Насіров подав заяву про складання депутатського мандату лише у липні і відповідно до ч. 3 ст. 3 Закону "Про статус народного депутата України", його не можна було допускати до роботи у ДФС, доки він не подав заяву про складання мандату.

Нагадаю, що подібний прецедент вже мав місце. За аналогічні дії у липні Верховна Рада відправила у відставку Міністра екології та природних ресурсів Ігоря Шевченка. Він 6 червня цього року, коли палала нафтобаза у Василькові, приватним літаком в особистих справах вилетів до Дрездена. Повернувся 8-го червня з Ніцци у Київ приватним літаком олігарха-нардепа Олександра Онищенка.

А після мого депутатського звернення, ГПУ відкрила провадження проти керівництва "Ощадбанку" за політ до Варшави. Так, у травні цього року "обрана" делегація від цієї фінансової установи полетіла чартерним рейсом у Варшаву на фінал Ліги Європи з футболу. Вояж здійснювався через приватну компанію "Аеростар", де найдешевший політ вартує 0,7 млн гривень без урахування аеропортових зборів і оренди VIP-залів.

На борту літака були голова банку Андрій Пишний із дружиною Людмилою, його заступники Анатолій Барсуков, Євген Драчко, Ірина Земцова, Андрій Стецевич та Антон Тютюн, а також Голова наглядової ради Роман Греба і колишній член наглядової ради Світлана Войцеховська. Загалом до Варшави спецрейсом полетіло15 пасажирів, а на зворотному шляху в Україну у літаку було вже 27 осіб.

Після мого депутатського звернення Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження. Слідчі встановили, що представники "Ощадбанку" зловживали службовим становищем, діяли умисно та з особистих корисливих мотивів. Усупереч інтересам служби вони одержали від юридичних осіб приватного права дохід у вигляді оплати послуг авіаперельотів Київ – Варшава – Київ на загальну суму 459 тис грн. Діяння посадовців "Ощадбанку" кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 ККУ – зловживання владою або службовим становищем.

До речі, до пана Насірова також мають запитання і громадські активісти. Зокрема, щодо походження його майна, а саме – квартир у Лондоні та незадекларованого бізнесу дружини.

Сьогодні матеріали розслідування по VIP-перельотах пана Насірова передано до Національного антикорупційного Бюро. Це справа принципу, адже не може закон по-різному тлумачитися, в залежності від посад і наближеності до влади.

Народний депутат України,
Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції,
лідер партії "Народний контроль"
Дмитро Добродомов


Джерело: blogs.pravda.com.ua

Присоединяйтесь к нам в соцсетях Facebook, Telegram и Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показать еще новость