Новости
Все новости

Керівництво МВС їздить на елітних авто, отриманих у спадок від попередників - Михайло Ткач. ФОТО. ВІДЕО

20:18, 11 дек 2015
2 642
Дорогі автомобілі за державні кошти дуже полюбляла купувати минула влада. Нові керманичі країни, щойно потрапивши у високі кабінети, з метою економії оголосили тотальний розпродаж люксових авто. От тільки цей розпродаж чомусь не торкнувся Міністерства внутрішніх справ, де керівники і далі користуються автомобілями злочинної влади.

Посадовці центрального апарату Міністерства внутрішніх справ приїжджають на роботу на автомобілях класу люкс. Під час розслідування «Схеми» виявили більше десяти автомобілів, які щодня заїжджають на службову парковку МВС.


Середня вартість автівок – 30 тисяч доларів. Так, на парковці міністерства регулярно можна бачити чотири автівки Volkswagen Touareg.
Керівництво МВС їздить на елітних авто, отриманих у спадок від попередників - Михайло Ткач. ФОТО. ВІДЕОТри автомобілі Toyota Land Cruiser.

І навіть Lexus, вартість якого стартує від 70 тисяч американських доларів. Оцінку автопарку для «Схем» робить незалежний експерт, який близько 15 років очолює дилерські компанії з продажу автомобілів.

Головною і чи не найдорожчою прикрасою внутрішньої парковки Міністерства внутрішніх справ є Cadillac Escalade. За інформацією з джерел в самому міністерстві, які розмовляли на умові анонімності через ризик втратити роботу, на Cadillac на роботу їздить заступник міністра Авакова Олексій Тахтай. Більше того, одразу два джерела з МВС підтвердили, що Тахтай їздить саме на скандальному Cadillac екс-міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова, який на посаді був з березня 2010-го до листопада 2011 року.

Представники МВС неофіційно не підтвердили, хто саме їздить на люксових авто. У відповідь на запит «Схем» ідентифікувати користувачів авто, які були помічені біля міністерства, директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко сказав: «Враховуючи те, що автогосподарство МВС обслуговує в тому числі керівництво МВС, а зараз уже й керівництво Національної поліції, дійсно, серед наведеного вами списку автомобілів є значна кількість, якщо не всі, – я не можу уточнити, які саме, бо це є службова інформація».

Читайте на InfoKava: Як затримували журналістів під час зйомок дорогих авто СБУ. ВІДЕО

Загалом, міністерство має забагато автівок відносно ліміту, встановленого Кабінетом міністрів. У травні 2014 року уряд Арсенія Яценюка вирішив розпродати службові автопарки міністерств та видав постанову, щоб зробити офіційним це доручення.

Після розпродажу у МВС для користування центрального апарату мало б залишитись лише три автомобілі.

Той факт, що керівництво МВС продовжує використовувати розкішні автомобілі, придбані ще за часів Януковича, у прес-службі МВС пояснюють непевно: «У мене є таке припущення, що, можливо, ця постанова була якимось чином змінена або відкоригована. Це також може бути, враховуючи те, що керівництво МВС у країні, яка воює, використовує службові автомобілі, зокрема, і для відряджень у прифронтову зону та для роботи у зоні антитерористичної операції, і в інших цілях, які вимагають додаткових заходів безпеки, як безпекового, так і оперативного характеру».

Часто службові автівки МВС обладнані номерними знаками прикриття, яких не має у базі ДАІ. Юрист компанії Astapov lawyers Дмитро Гончаренко пояснює, кому можна використовувати номери прикриття: «Взагалі є такий закон України про проведення оперативно-розшукової діяльності, яким надається право виготовлення ідентифікованих – мічених – або нереальних, так званих фейкових предметів. Але треба зазначити, що вони можуть використовуватися лише з метою проведення оперативно-розшукової діяльності і обмеженим колом осіб».

Але у МВС використовують ці номери повсякчас, а пояснюють це заходами безпеки для керівництва. Цікавих приватних автомобілів біля міністерства також вистачає.

Багато недешевих авто паркуються на вулицях довкола міністерства. Наприклад, Toyota Land Cruiser Prado вартістю від 40 тисяч доларів паркується за рогом – за 500 метрів від МВС. Чоловік приїжджає щодня.

Коли ми хотіли запитати у чоловіка, на якій посаді він працює в МВС, він почав тікати.

А коли нам вдалося наздогнати його, сказав, що поспішає на метро і не працює в МВС.

Ще одна Toyota Prado також паркується подалі від МВС.

Недешеве авто зареєстроване на Кліваденко Людмилу. На сайті МВС знаходимо декларацію за 2013 рік Кліваденко Леоніда Миколайовича, начальника відділу обробки документів МВС. Згідно з декларацією, зарплатня у Кліваденка – 253 тисячі на рік і Toyota Avensis 2007 року.

Читайте на InfoKava: Миттєвість в ДТП: як за лічені хвилини авто перетворюється на попіл. ВІДЕО

Щодня їздить до МВС і цей люксовий Infiniti.

Авто зареєстроване на Соцького Руслана Миколайовича. На сайті МВС знаходимо декларацію за 2013 рік Соцького Руслана Миколайовича. Відповідно до неї, Соцький працює заступником начальника відділу організаційного та юридичного забезпечення робочого апарату укрбюро Інтерполу, заробляє 50 тисяч гривень на рік та має Mercedes E-класу 2010 року.


Також ми зафіксували, як до Міністерства внутрішніх справ приїжджає на Honda Crosstour вартістю близько 30 тисяч доларів народний депутат, екс-радник міністра Авакова Антон Геращенко.

У декларації нардепа Геращенка – лише 120 тисяч зарплатні і Skoda Octavia 2007 року.

На запитання, звідки дорожча автівка, Геращенко відповідає так: «Я орендую це авто у свого приятеля, який свого часу користувався моєю машиною Skoda Octavia. Я її відображу у моїй декларації як орендований автомобіль».

Геращенко запевняє, що не має особистого водія, а на запитання, хто ж тоді буває за кермом і возить його, відповів: «Буває, я сам за кермом. Буває, приятель підвозить. Я не оплачую послуг водія».

Виходить, що пан Геращенко їздить на автівці, яку орендує у товариша, і возить Геращенка також товариш.

Прес-служба МВС говорить, що міністерство готове розслідувати будь-які підозри на невідповідність стилю життя доходам співробітників та пропонує громадянам надавати таку інформацію до атестаційної комісії, бо саме зараз у МВС триває переатестація співробітників.

Джерело: radiosvoboda.org
Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме