"Підтримати"
Новини
Всі новини

У США розробили перший «живий» кремнієвий мікрочіп

В США разработали первый «живой» кремниевый микрочипДжерелом живлення для чіпа служать молекули АТФ - універсальної клітинної «енерговалюти», що дозволяє створювати справжні «живі» кремнієві електронні прилади.
«Ми раді тому, що тепер ми зможемо навчити чіпи збирати енергію або навіть розпізнавати молекули. Іншими словами, чіп зможе "нюхати" і "пробувати на смак" »,
- розповів Кен Шепард, один з учасників проекту.

Біологічні системи і електроніка фундаментально протилежні один одному в тому, як передається інформація - в комп'ютерах її носіями виступають електрони, а в живих організмах - іони і особливі мембрани, керуючі їх потоками. Автори досліджень «навчали» їх спілкуванню один з одним, створивши особливу жирову мембрану, яка перетворює енергію, укладену в молекулах аденозинтрифосфату (АТФ), головного переносника енергії в клітинах всіх організмів, в електричний струм, який може вважати мікросхема.

Подібна «гібридна» мікросхема, що знаходиться в середовищі, багатому АТФ, зможе використовувати її молекули для постачання себе електрикою. Мембрану можна модифікувати таким чином, що вона буде поглинати молекули АТФ тільки в присутності певних інших речовин. Це дозволить мікросхемі визначати, що в навколишньому середовищі присутні, наприклад, токсини або ракові клітини.

«Зараз для пошуку бомб в аеропортах нам потрібні особливі собаки, але в майбутньому ми зможемо запозичити у них тільки ту частину - молекули, які розпізнають запах вибухівки, - для створення електронних аналогів носа собаки. Завдяки цій технології нам не потрібна вся клітина або тварина - ми можемо взяти тільки те, що нам потрібно »,
- підсумовує Шепард.

Джерело: iScience

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме