"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чому людина здригається, коли засинає?

Сон людини ділиться на кілька стадій. Їх наукова назва - фази сну. Навіть якщо за день накопичилася сильна втома і вам здається, що ви миттєво засинаєте, насправді цей процес відбувається поступово. У середньому, щоб перейти у фазу тривалого сну, людині потрібно близько півтори години. Саме в момент переходу може відбутися вздрагіваніе, чи інакше скорочення м'язів тіла.

Одна з теорій припускає, що здригування є побічним ефектом прихованої боротьби за контроль в головному мозку, що відбувається на порозі між неспання і сном. Зазвичай людина паралізований під час сну. Навіть якщо людина бачить найяскравіші сни, його м'язи залишаються розслабленими і спокійними, не виказуючи жодних ознак його внутрішнього хвилювання. Події, що відбуваються в навколишньому світі, зазвичай ігноруються. Експерименти показали, що навіть якщо людина спить з відкритими очима і хтось блимає перед ним світлом, це навряд чи вплине на його сни. Однак двері між внутрішнім і зовнішнім світом закриті не повністю.

Почему человек вздрагивает, когда засыпает?

Гіпнагогічні сіпання під час засипання - це абсолютно нормальне явище, - стверджує Джеймс К. Уолш, виконавчий директор і старший науковий співробітник науково-дослідного центру в Сент-Луїсі. При цьому відбувається скорочення м'язів, а тіло сіпається. Як правило, це трапляється при переході від фази неспання до сну. Даний процес буквально сиюминутен.

Більшість дослідників даної проблеми припускають, що гіпнагогіческіх сіпання відбувається тому, що організм вступає у фазу відпочинку і розслабляється.

Головні причини неконтрольованого здригування уві сні це перенапруження, фізичні навантаження, втома, стрес і т.п. Вегетативна нервова система не завжди справляється з подібними явищами, і під час переходу у фазу довгого сну м'язи мимоволі скорочуються, намагаючись розслабитися. Цей же фактор є причиною того, чому уві сні смикаються ноги. Також на рівні підсвідомості здригування можуть супроводжуватися сновидіннями у вигляді польотів або падіння з висоти.

Кращий рецепт для спокійного сну загальновідомий.

По-перше, потрібно розслабитися перед сном, наприклад, слід повечеряти до 6:00 вечора, уникати паління і вживання кофеїну.

По-друге, потрібно по можливості виробити суворий графік сну - тобто засинати і прокидатися приблизно в один і той же час.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини