"Підтримати"
Новини
Всі новини

Обідній етикет у різних країнах світу

Обеденный этикет в разных странах мира

Їжа - одна з головних потреб людини, проста щоденне завдання, без якого ми не можемо жити. Але спосіб споживання їжі відрізняється в різних частинах світу.

Якщо Ви любите подорожувати і знайомитися з кухнями різних країн, то повинні мати уявлення про методи етикету інших країн. Ці методи можуть знайти спільну мову з людьми за кордоном, витягнувши вас з наївного туристичного міхура. Намагайтеся дотримуватися 15 правил обідньої етикету, якщо їдете за кордон.

Вилка в Таїланді
У Таїланді краще не їсти їжу виделкою. У багатьох країнах вилка використовується за прямим призначенням, але в Таїланді це частіше всього лише допоміжний інструмент для ложки. Поїдаючи блюдо з рисом, використовуйте свою вилку тільки для того, щоб покласти їжу в ложку. Деякі тайські блюда, як правило, взагалі їдять руками і не користуються ніяким посудом. Є дуже небагато винятків до цього правила. Крім користування виделкою, не варто також користуватися паличками.

Палички в Японії
В Японії ніколи не ставте свої палички вертикально в миску рису. У цій країні палички - кращий столовий прилад, який замінює вилку, ложку й ніж. Користуватися паличками, як їздити на велосипеді - достатньо один раз навчитися, і будеш користуватися ними все життя. Не дивно, що є цілий звід правил щодо їх використання. Перед їжею палички повинні бути поміщені разом прямо перед Вами, паралельно краю столу. Найжахливіша помилка - це помістити палички вертикально в мисці з рисом. Такий обряд у Японії відбувається тільки під час похорону, коли рисова миска покійного ставиться перед труною з встановленими вертикально паличками.

Не можна їсти лівою рукою
На Близькому Сході, Індії і деяких частинах Африки в багатьох культурах ліва рука вважається брудною, невдалою і навіть гріховною. Саме з цієї причини нею не можна вживати їжу. Коли справа доходить до їжі, в цих країнах заборонено навіть торкатися тарілки лівою рукою. Також, лівою рукою заборонено передавати важливі документи. Але якщо Ви лівша, то можете використовувати свою ліву руку - в цьому випадку просто переконайтеся, що ніколи не використовуєте праву руку.

Вино в Грузії
У Грузії не прийнято повільно потягувати вино з келиха. У цій країні вино - дуже важливий і традиційний напій, який вживають найчастіше під час вечері. Варто відзначити, що вино - це напій у більшості країн світу, але в Грузії до нього особливо трепетне ставлення. Тут п'ють вино після тостів, і потягування його в будь який інший час за столом засуджується. Чекайте тосту, після чого випивайте весь стакан відразу.

Тако в Мексиці
У Мексиці ніколи не їжте тако виделкою і ножем. Тако - мексиканське блюдо, яке стало улюбленою їжею багатьох людей у всьому світі. Під час їжі руками ви можете злегка забруднитися, але в цьому і полягає вся принадність поїдання тако. Просто погодьтеся з цим правилом і прийміть його, як даність. Мексиканці впевнені, що вживання тако з виделкою і ножем виглядає дурним і чванливим, так що краще поїжте руками.

Кава в Італії
В Італії пийте каву зі збитими вершками тільки до полудня. Starbucks і інші кавові-мережі в різних куточках світу легко запропонують вам каву в будь-який час дня. В Італії ж напої з кофеїном більше схожі на образотворче мистецтво. Тут вважають, що кава має споживатися помірно. Емпіричне правило - в Італії ніколи не варто замовляти каву зі збитими вершками після полудня. Деякі італійці кажуть, що кава зі збитими вершками протягом дня негативно впливає на шлунок. Якщо Вам потрібна доза кофеїну, то кава еспресо - відповідний культурний вибір.

Єпископ Норіджа у Великобританії
У Великобританії завжди передавайте портвейн наліво і пам'ятайте, що Єпископ Нориджского Порту - дуже популярне вино. Під час свят портвейн завжди передається вздовж стола ліворуч. Передавати вино вправо вважається помилкою, а не передавати взагалі - зовсім правилом поганого тону. Вино має повністю обійти стіл. Якщо хтось за обіднім столом не передає вино, йому задають питання "Ти знаєш Єпископа Норіджа?". Передбачається, що це спонукає людини продовжувати передавати портвейн. Якщо він відповідає на питання негативно, йому кажуть "Він - дуже хороший хлопець, але він завжди забуває передавати порт". Це здається дивним, але це таке правило етикету і його варто дотримуватися.

Хліб у Франції
У Франції не їжте свій хліб, як закуску перед їжею. У більшості ресторанів світу хліб подають як закуску, поки ви будете чекати основне блюдо. У Франції все роблять трохи по-іншому. Замість цього, з'їжте хліб як супровід до їжі, а особливо до сиру в кінці трапези. Французи також по іншому розміщують хліб на столі. Тут викладають хліб прямо на стіл, а не на тарілку.

Риба в Китаї
У Китаї не варто перевертати рибу на тарілці під час їжі. Риба - популярна їжа в усьому світі, а в Китаї є деякі найбільш популярні рибні ринки. Риболовля - одна з найбільш важливих речей, які тримають жителів багатьох регіонів на плаву. Тут для поїдання риби є свій власний звід правил. У південному Китаї і Гонконзі не перевертають рибу на тарілці. Коли Ви їсте один бік риби - або залиште її в спокої, або вийміть кістки і продовжите їжу. У Китаї навіть є спеціальна фраза "дао січ", що позначає хлопання рибою і синонимичная з "невдачею". Перевертання риби асоціюється з перекиданням рибальського човна. Це дуже поширене повір'я, тому краще не порушувати цієї традиції.

Пармезан в Італії
В Італії не просіть в ресторані пармезан, незважаючи на те, що багатьом властиво посипати пармезаном піцу і пасту під час вживання італійської їжі. Насправді, в Італії це роблять не часто. Посипати пармезаном піци вважається і зовсім гріхом. Це порівняти з приміщенням медузи на чудовий шоколадний мус. Багато страв з пасти в Італії також не готуються з пармезаном. Традиційний сир для цих справ - пекоріно. Якщо Вам не запропонували сир пармезан в ресторані - не просіть його. Значить, що він просто не належить до цієї страви.

Їжа руками в Чилі
Не їжте їжу руками в Чилі. У деяких країнах їжа руками - необхідність, в інших же країнах їжа руками може бути ознакою поганого тону. У Чилі такий спосіб вживання їжі зовсім неприйнятний. Манери тут трохи більш формальні, ніж у більшості інших південноамериканських країн. Навіть картопля-фрі їдять з ножем і виделкою. Таким чином чилійці намагаються більше відповідати європейським стилям життя.

Напій в Кореї
У Кореї, якщо літня людина запропонувала Вам напій - беріть склянку двома руками. Корея - суворе місце в цілому, тому не дивно, що етикет тут відповідний. Прояв поваги до старших є важливим принципом корейської культури. Коли літня людина запропонує Вам напій, обов'язково візьміть склянку обома руками. Після цього ви повинні схилити голову і зробити обережний ковток. Ви не повинні починати їсти, поки цього не зробив старший чоловік, і не вставати з-за столу, поки старші не закінчили трапезу.

Кави з бедуїнами
Той, хто п'є каву з бедуїнами на Близькому Сході повинен струсити свою чашку в кінці цього своєрідного ритуалу. Кава тут - універсальний напій. Ви можете піти куди завгодно, і вас завжди пригостять гідною чашкою кави. Бедуїни на Близькому Сході продовжать лити ще каву, поки Ви не струшуєте чашку. Нахил чашки два-три рази, коли Ви вручаєте її назад - знак того, що вам вже досить. Це досить важлива традиція бедуїнів.

Жетони в Бразилії
У Бразилії можна отримати унікальний досвід відвідування ресторану, але головне правильно скористатися своїми жетонами. У традиційному бразильському стейк-хаусі для розміщення замовлення використовується спеціальний жетон - з одного боку червоного кольору, а з іншого - зеленого. Якщо офіціант несе щось, що вам подобається - просто покладіть свій жетон зеленою стороною вгору. Якщо ви більше не хочете - переверніть жетон червоною стороною. Якщо ви забули перевернути жетон і він залишився на зеленій стороні - то ви ризикуєте замовити набагато більше, ніж можете з'їсти.

За матеріалами: lifeglobe.net

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме