"Підтримати"
Новини
Всі новини

Аварія на Фокусимі: 4,5 роки потому. ФОТО

Авария на Фокусиме: 4,5 года спустя. ФОТО

У березні 2011 року сталася страшна трагедія: аварія на атомній електростанції Фукусіма в Японії. Причиною катастрофи став землетрус, після якого почалося цунамі.

Міжнародна шкала ядерних подій визнає цю аварію сьомим рівнем, тобто максимальним. В результаті стихійних лих (землетруси і цунамі) вийшли з ладу пристрої, що забезпечують електрикою, а також запасні генератори. Все це спричинило за собою збій у роботі охолоджувальних систем. Як наслідок реактори просто розплавилися.

АЕС Фукусіма в 2013 році зазнала закриття. Досі до кінця не ліквідовані страшні наслідки.

Хронологія події
11 березня день землетрусу, зупинка трьох енергоблоків з допомогою аварійного захисту. Через годину припинилося надходження електрики через цунамі. Воно необхідно для видалення надлишкового тепла. Найбільша загроза виникла в першому блоці енергії з-за високого тиску. Щоб уникнути руйнування реактора пар перекидали в атмосферне повітря. Але було заявлено про очищення цього пара від часток радіаційних ізотопів.
12 березня. Вибух у Японії на Фукусімі стався на першому енергетичному блоці. Він з'явився наслідком величезної кількості водню. Цікаво, що був пошкоджений тільки зовнішній шар, а корпус залишився цілий. Зрозуміло, різко підскочив рівень радіації. Уряд країни заявив про аварію, але не сказав наскільки все серйозно.
13 березня. Збій в охолоджувальній системі стався і на третьому блоці. Були зроблені ті ж дії випускання пари й охолодження морської водою. Про що думають ті, хто приймає такі рішення?
14 березня. Чому бути того не минути. Знову вибух. Кількість постраждалих сягає вже двох десятків людей. Знову йдеться про цілісність корпусу і герметичної оболонки реактора. Але наскільки правдиву інформацію повідомляли офіційні джерела? Що відбувалося: бездіяльність або надія на самовирішення? Швидше за все і те, і інше. Адже на другому енергетичному блоці... Що? Відмовила система аварійного охолодження. Неважко здогадатися, чого доводилося від цього чекати. Але охолоджувати водою було єдиним прийнятим рішенням.
15 березня. Третій вибух. Позамежний радіаційний рівень. Знову з-за водню. Ніяких висновків з перших двох вибухів, схоже, зроблено не було. Всі небезпечні речовини стали безперешкодно надходити в атмосферу. Потім що тут вже була зруйнована оболонка, яка рятувала планету від викиду. Крім того, спалахнула пожежа. Горить ядерне паливо. Для порятунку персоналу його евакуюють. Залишилося півсотні інженерів. Їм доведеться боротися.
16 березня до 31 березня. Тривають спроби повернути електрику. Пожежні посилено заливають водою. Змінний успіх все ж є.
Поступова стабілізація реакторів.
На початку квітня було виявлено, що радіація поступає в морську воду. І четвертого квітня ТЕРСО (Токійська енергетична компанія) заявляє про те, що мусить скинути в море десять тисяч тонн води з низьким рівнем радіації. Це робилося для звільнення місця під воду з високим рівнем. Причому рішення було схвалено японським урядом.
З середини квітня був зроблений новий план по охолодженню реакторів. Тим часом в морській воді продовжує підвищуватися рівень радіації. З двадцятого квітня проводиться осадження радіаційного пилу з допомогою хімічних речовин. Заходи для ліквідації аварії проводяться вдень і вночі.
І тільки в грудні вдається стабілізувати обстановку. Принаймні, так говорять офіційні особи Японії.
Але навесні 2013 року з'ясовується, що вода продовжує нарощувати радіоактивність. Найбільш масштабний витік зараженої води трапилася у серпні. Чи пішла вона в світовий океан ніхто сказати не може.
У 2014 рік ситуація ніяк не змінюється. Радіоактивність вод наростає. ТЕРСО і Уряд не діють. Крім цього, дефіцит робочої сили не дозволяє в повному обсязі вирішити проблеми.
2015 рік. Заражену воду дезактивують, використовуючи спеціальні системи. Але наскільки це ефективно? Сто двадцять тисяч чоловік були евакуйовані. Зрозуміло, що повернення їх майже неможливо і небезпечно.

Хто винен?
Парламентська комісія Японії провела з'ясування обставин і причин. На її думку винна у катастрофі непрофесійність персоналу. І, звичайно, абсолютно нерозумні дії з боку прем'єр-міністра.

Дані про реально існуючий рівень радіації
У липні 2012 року були розголошені дані про те, що робочим електростанції погрожували звільненням, змушуючи їх блокувати індивідуальні дозиметри свинцевими пластинами. Кому були потрібні ці жертви?

Наслідки аварії
- Масивне зараження радіоактивними відходами води і ґрунту поблизу АЕС Фукусіма.
- Опромінення і, як наслідок, величезна шкода здоров'ю сотням ліквідаторів
- Матеріальні збитки в сотні мільярдів

Це лише деякі з відомих наслідків. Адже невідомо як обернеться катастрофа для майбутніх поколінь.

А ось так зараз виглядає зона відчуження Фукусіми.

Авария на Фокусиме: 4,5 года спустя. ФОТО
Авария на Фокусиме: 4,5 года спустя. ФОТО
Авария на Фокусиме: 4,5 года спустя. ФОТО
Авария на Фокусиме: 4,5 года спустя. ФОТО
Авария на Фокусиме: 4,5 года спустя. ФОТО
Авария на Фокусиме: 4,5 года спустя. ФОТО
Авария на Фокусиме: 4,5 года спустя. ФОТО
Авария на Фокусиме: 4,5 года спустя. ФОТО
Авария на Фокусиме: 4,5 года спустя. ФОТО
Авария на Фокусиме: 4,5 года спустя. ФОТО
Авария на Фокусиме: 4,5 года спустя. ФОТО
Авария на Фокусиме: 4,5 года спустя. ФОТО
Авария на Фокусиме: 4,5 года спустя. ФОТО


Фото: mirfactov.com

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме