"Підтримати"
Новини
Всі новини

Символи в історії людства

Cимволы в истории человечества

Символи - найбільший міжнародний і позачасовий мову. Ми бачимо їх щодня і приблизно знаємо, що вони позначають. Проте символи в ході своєї тисячолітньої історії могли змінювати значення на протилежне.

Інь-ян
Cимволы в истории человечестваЧас появи: За словами відомого сходознавця, доктора історичних наук Олексія Маслова символізм інь-ян можливо був запозичений даосами ось буддистів в I—III століттях: «їх приваблювала буддійська мальована символіка — і в даосизмі з'явилася своя «мандала»: знамениті чорно-білі «рибки» інь і ян».

Де використовувався: Концепція Інь-ян є ключовою для даосизму і конфуціанства, вчення про інь-ян - одна з основ традиційної китайської медицини.

Значення: У «Книзі змін» ян і інь служили для вираження світлого і темного, твердого і м'якого. У процесі розвитку китайської філософії ян і інь все більш символизировали взаємодію крайніх протилежностей: світла і темряви, дня і ночі, сонця і місяця, неба і землі, спеки та холоду, позитивного і негативного, парного і непарного і так далі.

Спочатку «інь» означало «північний, тіньовий», а «ян» — «південний, сонячний схил гори». Пізніше «інь» сприймалося як негативне, холодне, темне і жіноче, а «ян» — як позитивне, світле, тепле і чоловіче начало.

Будучи основною моделлю всього сущого, концепція інь-ян розкриває два положення, які пояснюють природу Дао. По-перше, все постійно змінюється. По-друге, протилежності доповнюють один одного (не може бути чорного без білого, і навпаки). Метою людського існування, таким чином, є баланс і гармонія протилежностей. Не може бути ніякої «остаточної перемоги», бо немає нічого остаточного, немає кінця як такого

Маген Давид
Cимволы в истории человечестваЧас появи: Достовірно відомо, що гексаграмма широко використовувалася ще в Бронзовому віці (кінець IV-початок III тис. до н. е.) на обширой території: від Індії до Близького Сходу.

Де використовувався: В Стародавній Індії називалася гексаграмма Анахатою або Анахатою-чакрою. Шестикутна зірка була відома на стародавньому Близькому і Середньому Сході. В ісламській традиції, в Мецці головну мусульманську святиню – Каабу – традиційно покривають шовковим покривалом, на якому зображені шестикутні зірки.
Пов'язувати шестикутну зірку з єврейством стали тільки в Середньовіччі, причому в середньовічних арабських книжках гексаграмма зустрічається набагато частіше, ніж в єврейських містичних працях, і вперше зображення гексаграмми з'являються в єврейських священних книгах саме в мусульманських країнах, лише в XIII столітті діставшись до Німеччини. Шестикутна зірка зустрічається на прапорах мусульманських держав Караман і Кандара.

Існує припущення, згідно з яким гексаграмма була фамільним символом роду Давида аль-Рої, який жив в Ірані, одного з претендентів на роль Машиаха. Цим іноді намагаються пояснити походження прийнятого назви гексаграмми: маген Давид, або «щит Давида».

Родина Ротшильдів, отримавши дворянський титул, включила маген Давид у свій фамільний герб. Генріх Гейне ставив гексаграмму замість підпису під своїми газетними статтями. Згодом вона була прийнята в якості символу сіоністського руху.

Значення: В Індії гексаграмма Анахата символізувала чердечну чакру, пересіч чоловічого (Шіва) і жіночого (Шакти) початків. На Середньому та Близькому Сході гексаграмма була символом богині Астарти. Шестикутна зірка включена в символіку Каббали: два накладені один на одного трикутника розглядаються в якості наочного символу сфірот.

В двадцяті роки ХХ століття Франц Розенцвейг трактував маген Давид як символічне вираження своїх філософських ідей про сенс іудаїзму і відносинах між Богом, людиною і всесвітом.

Зв'язок шестикутної зірки з євреями остаточно утвердилвся унаслідок нацистської політики в Німеччині. Жовтий маген Давид став символом голокосту.

Кадуцей
Cимволы в истории человечестваЧас появи: Достовірно час появи кадуцея невідомо. Очевидно, що це дуже давній символ. Він зустрічається і на пам'ятках Стародавньої Індії та Стародавнього Єгипту, Фінікії і Шумеру, Стародавньої Греції, Ірану, Риму і навіть Мезоамерики.

Де використовувався: Кадуцей - і сьогодні один з найпоширеніших у геральдиці символів. У формі був жезл кадуцея глашатаїв у греків і римлян (жезл Гермеса). Коли їх посилали в ворожий табір, кадуцей був запорукою їх недоторканності.

В окультизмі кадуцей вважається символом ключа, що відкриває межу між темрявою і світлом, добром і злом, життям і смертю.

З XIX століття зображення кадуцея часто використовується в ряді країн (наприклад, США) як символ медицини, що є результатом поширеної помилки через його схожості з посохом Асклепія.

Зображення кадуцея як атрибуту бога торгівлі, що традиційно використовується в символіці Торгово-промислових палат ряду країн світу.
До революції і в кілька періодів після неї перехрещені кадуцеї використовувалися як митна емблема.

Сьогодні кадуцей, перехрещений з факелом, входить в емблему Федеральної митної служби і є одним з геральдичних символів арбітражних судів, Федеральної податкової служби РФ і Державної податкової служби України. З вересня 2007 року кадуцей використовується в емблемі російського Федерального фонду обов'язкового медичного страхування.

В геральдиці кадуцей використовувався в історичних гербах наступних міст Російської імперії: Балти, Верхнеудинска, Енисейска, Ирбита, Ніжина, Таганрога, Тельшева, Тифліса, Улан-Уде, Феодосії, Харкова, Бердичева, Тального.

Значення Стержень кадуцея символічно пов'язаний з древом життя, віссю світу, а змії — з циклічним відродженням Природи, з відновленням універсального Порядку, коли він порушується.

Змії вказують на приховану динаміку в тому, що зовні стабільно, символізують два різноспрямованих потоку (вгору і вниз), на зв'язок неба і землі, Бога і людини (крила також вказують на з'єднання неба і землі, духовного і матеріального) — все, що народжується на землі, приходить з неба і, після того як пройде шлях випробувань і страждань, знайде життєвий досвід, має піднятися до неба.

Про Меркурій говориться, що він своїм посохом — який з тих пір вважається символом миру, злагоди, — розділив двох забіяк змій. Бились змії — це безлад, хаос, їх необхідно розділити, тобто розрізнити, побачити протилежності і об'єднати, подолати їх. Тоді, об'єднавшись, вони урівноважать Ось світу, і навколо неї з Хаосу буде створено Космос, гармонія. Істина єдина, і, щоб прийти до неї, потрібно йти по прямій дорозі, яку символізує ось кадуцея.

Кадуцей у ведичній традиції також трактується як символ Зміїного Вогню, або Кундаліні. Обвиваючись навколо центральної осі, змії з'єднуються в семи точках, їх пов'язують з чакрами. Кундаліні, Зміїний Вогонь, спить в базисної чакрі, а коли в результаті еволюції прокидається, сходить по хребті трьома шляхами: центральному, Шушумне, і двох бокових, які утворюють дві пересічні спіралі, — Пінгалу (це права, чоловіча і активна, спіраль) і Йде (ліва, жіноча і пасивна).

Хризма
Cимволы в истории человечестваЧас появи: Достовірно невідомо, але дослідники припускають, що ще під час життя апостолів, тобто в I столітті. У христанских гробницях цей символ зустрічається з III століття н. е.

Де використовувався: найвідоміше використання символу - на державному прапору імператорського Риму. Вперше символ був введений імператором Костянтином Великим після того, як напередодні битви у Мульвийского моста (312 рік) він побачив на небі знамення хреста.

Лабарум Костянтина мав на кінці держака хризму, а на самому полотнище напис: лат. «Hoc vince» (слов. «Цим перемагай», букв. «Цим перемагай»). Перша згадка про лабаруме міститься у Лактанция (розум. ок. 320 року).

Значення Хризма - монограма імені Христа, яка складається з двох початкових грецьких літер імені (грец. ΧΡΙΣΤΌΣ) — Χ (хі) і Ρ (рв), схрещених між собою. По краях монограми часто поміщають грецькі літери α і ω. Вони сходять до тексту Апокаліпсиса: «Аз есмь Альфа і Омега, початок і кінець, говорить Господь, Який є і був і гряде, Вседержитель».

Ряд пізніших дослідників розгледів в буквах Р і Х, укладених в коло, древній язичницький символ Сонця. З цієї причини протестанти, як правило, не визнають лабарум як правдивий християнський символ.

Ом
Cимволы в истории человечестваЧас появи: Сам символ з'явився в період формування складового алфавіту письма Деванагарі («божествений міський лист»), тобто в VIII-XII століттях.

Де використовувався: «Ом» в якості символу, що позначає священний звук «Ом» використовується в індуїзмі, джайнізмі, буддизмі, шиваізмі, вишнуізмі, йогічних практиках. В даний час «Ом» вже став частиною попкультуры, його наносять як принт на одяг, роблять татуювання. «Ом» зображений на альбомах Джорджа Харрісона, мантра «Ом» звучить у приспіві пісні групи The Beatles «Across the Universe» і в саундтреці до фільму «Матриця» в композиції Juno Reactor «Navras»

Значення В індуїзмі і ведійської традиції «Ом» — сакральний звук, початкова мантра, «слово сили». Часто інтерпретується як символ божественної тріади Брахми, Вішну і Шиви.
В індуїзмі «Ом» символізує три священні тексти Вед: Рігведа, Яджурведа, Самоведа, сам по собі є священною спочатку мантрою, що символізує Брахман. Три його складових (А, У, М) традиційно символізують Створення, Підтримання і Руйнування — категорії космогонії Зед та індуїзму.

У буддизмі три звуку слова «Ом» можуть уособлювати Тіло, Мова і Розум Будди, Три тіла Будди (Дхармакаю, Самбхогакаю, Нирманакаю) і три коштовності (Будду, Дхарму, Сангху). Однак буддолог Євген Торчинов зазначав, що склад «Ом» і подібні склади («хум», «ах», «християнами», «е-ма-хо») «не мають ніякого словникового сенсу» і вказував, що ці склади на відміну від інших складів мантр являють собою махаянской традиції «священну непереводимость».

Іхтіс
Cимволы в истории человечестваЧас і місце походження: Зображення акронім ΙΧΘΥΣ ( з грец.Ісус Христос Божий Син Спаситель) або символізує його риби вперше з'являються в римських катакомбах у II столітті. Про широкому вживанні цього символу свідчить згадка про нього в Тертулліана на початку III століття: «Ми маленькі рибки, ведені нашим ikhthus, ми народжуємося в воді і можемо врятуватися не інакше, як перебуваючи у воді».

Де використовувався: Акронім Іхтіс стали використовувати перші християни, оскільки зображення Христа з причини гонінь були неприпустимі.

Значення Символіка риби пов'язувалася в Новому Завіті з проповіддю апостолів, з яких деякі були рибалками. Ісус Христос в Євангелії від Матвія називав своїх учнів «ловцями людей», а Царство Небесне уподібнював «неводу, закинуто в море і захопив усячину». Іхтіс також асоціювався з Альфою зі слів Ісуса Христа: «Я Єсмь Альфа і Омега, початок і кінець, перший і останній».

В кінці XX століття іхтіс став популярним символом серед протестантів в різних країнах, а противники креаціонізму почали пародіювати цей знак, наклеюючи на свої машини знак риби зі словом «Дарвін» і маленькими ніжками.

Чаша Гігеї
Cимволы в истории человечестваЧас і місце походження: Стародавня Греція. III-I тис. до н. е.

Де використовувався: Гігея у грецькій міфології була богинею здоров'я, дочкою або дружиною бога лікування Асклепія. Від її імені походить слово «гігієна». Часто вона зображалася у вигляді молодої жінки, що годує змію з чаші фіали. Змія була у грецькій міфології також символом богині Афіни, яка нерідко зображалась у вигляді Гігеї і навпаки.

Значення В Стародавній Греції Гігея уособлювала принцип справедливої війни за здоров'я як світло і гармонію на всіх планах. І якщо Асклепій починав діяти, коли порядок порушений, то Гігієя підтримувала порядок-закон, який панує спочатку.

Змія в давніх традиціях символізувала смерть і безсмертя, добро і зло. Їх уособлював і її роздвоєний язик, і отруйність її укусів поряд з цілющою дією отрути, і здатність гіпнотизувати дрібних тварин і птахів.

Змія зображувалася на похідній аптечці римського військового лікаря. У Середні століття з'єднання зображень змії і чаші на емблемі використовувалося аптекарями італійського міста Падуя, а вже пізніше цей приватний фармацевтичний символ перетворився в загальноприйнятий медичний знак.

Чаша зі змією і в наш час вважається символом медицини та аптечної справи. Однак в історії медицини різних країн частіше емблемою лікування вважалася змія, яка обвивається навколо палиці. Це зображення було прийнято в середині ВООЗ при ООН на I Всесвітній асамблеї в Женеві в 1948 році. Тоді була затверджена міжнародна емблема охорони здоров'я, в центрі якої вміщено посох, обвитий змією.

Роза вітрів
Cимволы в истории человечестваДата виникнення: Перша згадка – у 1300 році н. е.., але вчені впевнені, що символ старше.

Де використовувався: Спочатку роза вітрів використовувалася мореплавцями Північної півкулі.

Значення Роза вітрів – векторний символ, придуманий в середні століття для допомоги мореплавцям. Роза вітрів або компасна троянда також символізує чотири сторони світла разом з проміжними напрямками. Тим самим вона поділяє символічне значення кола, центру, хреста і променів сонячного колеса. У XVIII – XX століттях моряки набивали татуювання, що зображують розу вітрів, як оберіг. Вони вважали, що такий талісман допоможе їм повернутися додому. В наш час розу вітрів сприймають як символ дороговказною зірки.

Колесо з 8 спицями
Cимволы в истории человечестваДата виникнення: близько 2000 року до н. е.

Де використовувався: Єгипет, Близький Схід, Азія.

Значення Колесо – символ сонця, символ космічної енергії. Майже у всіх язичницьких культах колесо було атрибутом сонячних богів, воно символізувало життєвий цикл, постійне переродження й оновлення.

У сучасному індуїзмі колесо означає нескінченне досконале завершення. У буддизмі колесо символізує восьмискладовий шлях спасіння, космос, колесо сансари, симетрію і досконалість дхарми, динаміку мирних змін, час і долю.

Існує також поняття «колесо фортуни», яке означає низку злетів і падінь, непередбачуваність долі. У Німеччині В Середні століття колесо з 8 спицями пов'язувалося з Ахтвен, магічним рунним заклинанням. У часи Данте Колесо Фортуни зображувалося з 8 спицями протилежних сторін людського життя, що періодично повторюються: бідність-багатство, війна-мир, безвість-слава, терпіння-пристрасть. Колесо Фортуни входить в Старший Аркан Таро. Карта Таро Колесо Фортуни продовжує зображати ці фігури.

Уроборос
Cимволы в истории человечестваДата виникнення: перші зображення уробороса датуються 4200 роком до н. е.., але історики вважають, що сам символ виник набагато раніше.

Де використовувався: Стародавній Єгипет, Стародавня Греція, Месоамерика, Скандинавія, Індія, Китай.

Значення Уроборос – змій, який пожирає власний хвіст, символ вічності і нескінченності, а також циклічності життя, чергування життя і смерті. Саме так сприймали уробороса у Стародавньому Єгипті та Стародавній Греції.

У християнстві символ змінив своє значення, так як у Старому Завіті змій символізував зло. Таким чином, стародавні євреї встановили між уроборосом і змієм з Біблії знак рівності. У гностицизмі уроборос уособлює одночасно і добро, і зло.

Серп і молот
Cимволы в истории человечестваДата виникнення: в державній геральдиці - 1918 рік.

Де використовувався: СРСР і різні комуністичні партії миру

Значення Молот з середніх століть був ремісничої емблемою. У другій половині XIX століття молот став символом європейського пролетаріату. У російській геральдиці серп означав жнива, і врожай, і часто використовувався в гербах різних міст. Але з 1918 року ці два знака з'єднуються в один, здобуваючи новий зміст. Серп і молот стали символом правлячого робочого класу, союзу робітників і селян.

Автором серпа і молота як єдиного символу став художник Євген Камзолкин. Він працював над створенням плакату до святкування Дня солідарності трудящих в 1918 році. Думка до художника прийшла спонтанно.

Момент створення символу був описаний Сергієм Герасимовим, автором знаменитого полотна «Мати партизана»: «Стоїть поруч зі мною Євген Камзолкин, задумавшись, сказав: - А що якщо спробувати таку символіку? - При цьому він став ходити по полотну. - Ось так зобразити серп - це буде селянство, а всередині молот - це буде робочий клас.

Лілія
Cимволы в истории человечестваДата виникнення: в геральдиці лілія використовується з 496 року н. е.

Де використовувався: Європейські країни, особливо – Франція.

Значення За легендою, королю франків Хлодвігу ангел вручив золоту лілію після того, як той звернувся в християнство. Але лілії стали об'єктом шанування набагато раніше. Єгиптяни вважали їх символом чистоти і невинності. У Німеччині вірили, що лілія символізує загробне життя і спокутування гріхів. У Європі, до епохи Відродження, лілія була знаком милосердя, справедливості та співчуття. Вона вважалася королівською квіткою. Сьогодні лілія – сталий знак в геральдиці.
Останні дослідження показали, що геральдична лілія, у її класичному вигляді, насправді є стилізованим зображенням ірису.

Півмісяць
[img=left]http://infokava.com/uploads/posts/2015-10/1444395199_islamic_star_and_crescent_red.png[/img]Дата виникнення: приблизно 3500 до н.е.

Де використовувався: серп півмісяця був атрибутом майже всіх місячних божеств. Він був поширений в Єгипті, Греції, Шумері, Індії, Візантії. Після завоювання Константинополя мусульманами, півмісяць став міцно асоціюватися з ісламом.

Значення У багатьох релігіях півмісяць символізує постійне відродження і безсмертя. Християни шанували півмісяць як символ Діви Марії, а в західній Азії вірили, що серп місяця є знаком космічних сил. В індуїзмі півмісяць вважали символом контролю над розумом, а в ісламі – божественного заступництва, приросту і відродження. Півмісяць із зіркою означав рай.

Двоголовий орел
[img=left]http://infokava.com/uploads/posts/2015-10/1444395256_44dvzfnrcpe.jpg[/img]Дата виникнення: 4000-3000 рік до н. е.

Де використовувався: Шумер, Хетське царство, Євразія.

Значення: В Шумері двоголовий орел мав релігійне значення. Він був солярним символом – одним із образів сонця. Приблизно з XIII століття до н. е. двоголовий орел використовувався різними країнами і князівствами в якості герба. Двоголового орла чеканили на монетах Золотої Орди, у Візантії він був символом династії Палеологів, яка правила з 1261-го до 1453-й рік. Двоголовий орел зображувався на гербі Священної Римської Імперії.

Пентакль
Cимволы в истории человечестваДата виникнення: перші зображення датуються 3500 роком до н. е ..
Де використовувався: Починаючи з давніх шумерів, цей знак використала майже кожна цивілізація

Значення: П'ятикутна зірка вважається знаком захисту. Вавілоняни використовували її в якості оберега від злодіїв, євреї асоціювали п'ятикутну зірку з п'ятьма ранами на тілі Христа, а магам середньовічної Європи пентакль був відомий під назвою «друк царя Соломона». Зірка досі активно використовується як в релігії, так і в символіці різних країн.

Свастика
Cимволы в истории человечестваДата виникнення: Перші зображення датується 8000 роком до н. е ..

Де використовувався: У Східній Європі, Західному Сибіру, Середній Азії, на Кавказі, в доколумбової Америці. Виключно рідко зустрічається у єгиптян. Серед древніх пам'яток Фінікії, Аравії, Сирії, Ассирії, Вавилону, Шумеру, Австралії, Океанії свастика виявлена не була.

Значення Слово «свастика» можна перекласти з санскриту як вітання і побажання удачі. Значень у свастики, як символу, безліч, але найдавніші з них – рух, життя, Сонце, світло, добробут.

З-за того, що свастику використовували у фашистській Німеччині, цей символ почав стійко асоціюватися з нацизмом, не дивлячись на споконвічний символ знака.

Всевидюче око
Cимволы в истории человечестваДата виникнення: 1510-1515 рр. н. е.., але в язичницьких релігіях символ, подібний всевидящему оку, з'явився набагато раніше.

Де використовувався: Європа, Азія, Океанія, Стародавній Єгипет.

Значення Всевидюче око - це знак всевидючого і всезнаючого бога, який спостерігає за людством. У Стародавньому Єгипті аналогом Всевидючого ока був Уаджет (око Гора або око Ра), який символізував різні аспекти божественного устрою світу. Всевидюче око, вписане в трикутник, було символом масонства. Вільні каменьщики шанували число три як символ трійці, а очей, розташований в центрі трикутника, символізував приховану істину.

Хрест
Cимволы в истории человечестваДата виникнення: приблизно 4000 р. до н. е ..

Де використовувався: Єгипет, Вавилон, Індія, Сирія, Персія, Єгипет, Північна та Південна Америка . Після зародження християнства, хрест поширився на весь світ.

Значення: В Стародавньому Єгипті хрест вважався божественним знаком і символізував життя. В Ассирії хрест, ув'язнений у кільце, був символом бога Сонця. Жителі Південної Америці вважали, що хрест відганяє злих духів.

З IV століття хрест перейняли християни, і його значення дещо змінилося. У сучасному світі хрест асоціюється зі смертю і воскресінням, а також з порятунком і вічним життям.

Анархія
Cимволы в истории человечестваПоєднання «А в колі» використовувалося ще в XVI столітті європейськими алхіміками під впливом кабалістичної магії як перші літери слів: «Альфа і Омега», початок і кінець.

У сучасній традиції вперше було використано в іспанській секції 1-го Інтернаціоналу в якості позначення крилатої фрази відомого анархіста Ж. Прудона « Анархія – мати порядку» за заголовним буквах «l anarchie» і « l'ordre».

Пацифик
Cимволы в истории человечестваЗнаменитий символ був розроблений у 1958 році в Британії в розпал руху проти ядерної війни як поєднання символів семафорної азбуки «N» і «D» (перші букви словосполучення «nuclear disarmament» - ядерне роззброєння). Пізніше став використовуватися як символ загального примирення і єдності людства.

Карткові масті
Cимволы в истории человечестваВ класичній (і найсучаснішою) французької колоді символами мастей були чотири знака – черві, піки, бубни, трефи, в тому вигляді, в якому вони отримали масове вживання.

Найдавніша європейська колода – італійсько-іспанська, перейшла безпосередньо від арабів зображала в місце бубнов монети, замість піки – меч, замість червоного серця – кубок, а замість конюшини – палицю.

До сучасного вигляду знаки мастей дійшли шляхом поступової эвфемизации. Так, бубни позначили гроші як металеві брязкальця (раніше бубни були ромбічної форми), конюшина раніше був жолудем, форма піки нагадувала листя, що і було відображено в німецькій колоді, а кубок зазнав складну еволюцію від зображення троянди до серця. Кожна масть символізувала феодальні стани: купецтво, селянство, лицарів і духовенство відповідно.

Якір
Cимволы в истории человечестваЧас появи: перші століття нашої ери.

Де використовувався: Всім відомий символ якоря як морська емблема. Тим не менш, у перші століття нової ери якір був тісно пов'язаний з християнством. Для ранніх християн якір уособлював надію на порятунок у обережність, безпеку й міцність.

У християнській іконографії якір як емблема безпеки, є головним атрибутом св. Миколая Мирлікійського — покровителя моряків. Інше значення слід приписати якоря напівлегендарного папи Климента (88?-97?). Згідно з церковним переказом, в період гонінь на християн погани навісили татові якір на шию і потопили його в морі. Однак морські хвилі незабаром розступилися, оголивши на дні храм Божий. У цьому міфічному підводному храмі нібито і було виявлено тіло святого поборника віри.

Значення Існує кілька значень якоря. Якір є священним предметом, якому приносили жертви, тому що він нерідко був єдиним порятунком моряків. На монетах Греції, Сириии, Карфагена, Фінікії і Риму якір найчастіше зображувався як символ надії.

У мистецтві Стародавнього Риму якір символізував радість від повернення додому після довгої мандрівки. На могилах I століття зображення якоря асоціювалося з образом церкви як корабля, який несе душі по бурхливому житейському морю.

Апостол Павло в посланні до євреїв порівнював надію з безпечним і міцним якорем. Грецьке слово «ankura» (якір) асоціювали з латинським виразом «en kurio», тобто «в Господі.
В образотворчому мистецтві Ренесансу якір також означає атрибут надії. Особливою популярністю у ренесансної живопису користувалася алегорична емблема, яка зображує дельфіна з якорем. Дельфін символізував швидкість, а якір - стриманість. Внизу емблеми стояв напис : «поспішай повільно»

Олімпійські кільця
Cимволы в истории человечестваЧас появи: Олімпійська емблема була вперше представлена в 1920 році на восьме літніх Олімпійських іграх в Антверпені.
Де використовується: Одна з найбільш впізнаваних символік у всьому світі складається з п'яти кілець, унікальність емблеми полягає в простоті виконання. Кільця розташовані в W-образному порядку, кольори розташовані в строгому порядку: блакитний, чорний, червоний, жовтий і зелений.
Які були значення: Є кілька теорій походження і трактування емблеми Олімпійських ігор. Перша і основна версія свідчить, що олімпійські кільця символічно зображують єднання п'яти континентів, яке було придумано бароном П'єром де Кубертеном в 1913 році.

До 1951 року існувало переконання, що кожен колір відповідає окремому континенту. Європа позначалася синім кольором, Африка - чорним, Америка червоним, Азія жовтим, зеленим - Австралія, але в 1951 році вирішили відійти від такого розподілу кольорів, щоб відійти від расової дискримінації.

Інша версія свідчить, що ідея п'яти різнокольорових кілець взята у Карла Юнга. У період захоплення китайською філософією він поєднав коло (символ величі і життєвої енергії) з п'ятьма кольорами, відбивають види енергій (води, дерева, вогню, землі і металу).

У 1912 році психолог ввів новий образ олімпійських змагань, адже на його думку кожен учасник олімпійських ігор повинен був володіти кожним з п'яти видів спорту - плаванням(вода - синій колір), фехтуванням (вогонь - червоний колір), біг по пересіченій місцевості(земля - жовтий), кінним спортом (дерево - зелений) і стріляниною (метал - чорний)

Емблема п'яти кілець приховує глибокий зміст, який розкриває сутність спорту. У ньому закладена ідея популяризації олімпійського руху,рівноправності кожної країни-учасниці, справедливого ставлення до спортсмена, здорової конкуренції.

Смайлик
Cимволы в истории человечестваЧас появи: В 1963 році усміхнену пику намалював американський художник Харві Болл як символ рекламної акції компанії State Mutual Life Assurance Cos. of America . На розробку символу у художника пішло 10 хвилин, і йому заплатили 45 доларів

Де використовується: Перший смайлик був прикріплений до шпильці, тобто був випущений у вигляді значка і його видали співробітникам компанії State Mutual Life Assurance Cos. of America. Значки зі смайликами мали величезний успіх. Але всесвітньо відомим смайлик став в 1970-ті, коли йому придумали слоган «Have a happy day». З таким девізом посмішка відразу стала хітом і скоро смайлик з'явився на емблемах, листівках, бейсболках і футболках, словом все, що можна було продати.

Значення До комп'ютерного символу винахід Харві Бола не має відношення. Вважається, що Скотт Фалман 19 вересня 18982 року першим запропонував смайлик в тому вигляді, в якому сьогодні використовують мільйони людей щодня.

Знак долара
Cимволы в истории человечестваЧас появи: Американська валюта з'явилася в 1785 році.

Де використовується: Долар - основна грошова одиниця не тільки в США, але і в багатьох інших країнах. Тому знак $ використовується не тільки для американського долара, але і валют інших країн, з додаванням уточнюючих букв. Наприклад: Барбадос - Bds$, Австралія - Au$.

Значення Назва «долар» має не просто значення. В його назві лежить слово... «Йоахимсталер», монета XVII століття, яка карбувалася в чеському місті Йоахимстале. Для зручності назва валюти скоротили до «талер». У Данії з-за особливостей мови назва монети вимовляли як «далер», а у Великобританії його трансформували з більш звичний нам «долар».

Якщо з назвою все зрозуміло, то походження значка $ залишається загадкою. Найбільш схожою на правду вважається наступна версія: іспанське скорочення «p's», коли-то позначав валюту Іспанії, песо. Від букви P імовірно залишилася вертикальна риса, це дозволило збільшити швидкість запису, а буква S залишилася незмінною. Є і конспірологічна версія, за якою дві риси - це Геркулесові стовпи.

Марс і венера
Cимволы в истории человечестваЧас появи: Відомий знак Марса і Венери, заимстованный з астрології ввів в ужиток ботанік Карл Лінней у 1751 році для позначення статі рослин. З цих пір ці два символи називають гендерними.

Де використовується: Символ Венери позначає жіноче начало і використовується для позначення жінки, жіночої статі. Відповідно, символ Марса уособлює чоловіче начало.

Які значення: Перші символи Марса і Венери з'явилися античності. Жіночий знак Венери зображують як кружечок з хрестиком, спрямованим вниз. Його називають «Дзеркалом Венери», цей знак символізує жіночність, красу і любов. Чоловічий знак Марса зображують як гурток зі стрілкою, спрямованої вгору і право. Марс означає силу бога війни, цей символ також називають "щит і спис Марса". Об'єднані символи Венери і Марса означають гетеросексуальність, любов між представниками різних підлог.

За матеріалами: emosurf.com

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини