"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чорнобиль перетворять на заповідник дикої природи

Чернобыль превратят в заповедник дикой природыТериторія навколо Чорнобильської АЕС тепер більше схожа на заповідник, ніж на зону лиха. До таких висновків прийшли автори статті в журналі Current Biology.

Перші дослідження екосистем Чорнобильської зони відчуження вказали на сильний вплив радіації і скорочення чисельності тварин. Однак аналіз даних, зібраних за всі 29 років, що минули після аварії на ЧАЕС, говорить про те, що популяції відновилися.

Лосів, оленів, косуль і кабанів у зоні відчуження приблизно стільки ж, скільки в не порушених радіацією заказниках регіону. Чисельність вовків - майже в сім разів вище. Тимчасове скорочення популяції кабанів в 2000-і роки викликала спалах хвороби, не пов'язаної з радіаційним впливом. Іншими словами, незважаючи на весь шкоду, яка радіоактивне зараження завдало окремим особинам, після 30 років такого впливу зона відчуження підтримує численне співтовариство ссавців.

«Цілком імовірно, що зараз диких тварин в Чорнобилі набагато більше, ніж до аварії. Це не означає, що радіація корисна для дикої природи. Просто діяльність людини - полювання, лісівництво, сільське господарство - завдає набагато більше шкоди », - резюмує співавтор статті Джим Сміт (Jim Smith).

Аварія на Чорнобильській АЕС, одна з найбільших техногенних катастроф, сталася в 1986 році: 26 квітня на станції вибухнув реактор четвертого енергоблоку, за цим послідував викид радіоактивних речовин. Після цього навколо АЕС створили зону відчуження площею 4 800 квадратних кілометрів, з якої евакуювали два міста (Прип'ять і Чорнобиль) і 74 села.

У 2014 році влада України також заявили про те, що до Чорнобильського біосферний заповідник планується включити більшу частину території зони відчуження (близько 230 000 гектарів землі). Сама Чорнобильська АЕС, а також пункт захоронення радіоактивних відходів «Буряківка» не ввійдуть до складу нового заповідника.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини