"Підтримати"
Новини
Всі новини

Захисник України після важких травм лишився на одинці зі своїми проблемами

Захисник України після важких травм лишився на одинці зі своїми проблемамиАктивний учасник подій Майдану, один з перших добровольців АТО Василь Гуменюк із села Михайлівка Вінницького району скаржиться, що протягом часу, відколи став інвалідом першої групи після страшної ДТП, до нього жодного разу не приїхали працівники соціальних служб, представники районної ради чи державної адміністрації.

Про це повідомляє видання vlasno.info.

На його рахунку: гора Карачун, звільнення Слов'янська та Краматорська, бої за Дебальцево.

Служив чоловік і на корветі "Вінниця", має звання старшого матроса та розповідає, що дуже втішився, коли почув, що судно готують до ремонту.

Нагадаємо, що під час третьої ротації, повертаючись із зони АТО, в ніч з 5 на 6 січня, по дорозі на Артемівськ, сталася аварія. Зіткнувся КрАЗ та автобус "Богдан". 12 нацгвардійців загинуло на місці, багато бійців опинилися у лікарні.

"Під час зіткнення автобуса та КрАЗу пам'ятаю лише "бах" та спалах. Думав, що гранатомет спрацював, звук схожий. Прокинувся у госпіталі Харкова із думками, що в полоні. Але, як виявилося, була аварія. Навколо — турботливі медсестри", - згадує Василь.

Між іншим, "швидких" викликати не було змоги, тому бійці змушені були зупиняти маршрутки, водії яких відмовлялися везти поранених в найближчий лікувальний заклад.

Ті, що вижили та мали більше сил, змушували водіїв доставляти їхніх побратимів до лікарні під дулом автомата.

Василь Гуменюк отримав дев'ять переломів у одній нозі, чотири переломи в іншій. За спиною — 10 операцій, лікування у госпіталях країни, перша група інвалідності.

Після аварії стали помітними епілептичні приступи, є проблеми з мовленням, став метеозалежним.

Зараз Василь отримує пенсію резервіста, яка сягає трохи більше двох з половиною тисяч гривень. Має статус учасника бойових дій та інваліда війни.

Проте за весь цей час до нього жодного разу не приїхали працівники соціальних служб, представники районної ради чи державної адміністрації, виникли труднощі з оформленням земельної ділянки.
Захисник України після важких травм лишився на одинці зі своїми проблемами

Лікар каже, що боєць ходитиме, а Василь не втрачає сили духу, жартує та переконаний: у його країни все буде добре.

"Ми не маємо заднього ходу. Зробивши перший крок, маємо продовжувати. Майдан показав, що ми можемо щось змінювати в цій країні. Треба тільки захотіти", - каже боєць.

Попереду у Василя Гуменюка — лікування, пошук дороговартісних медичних препаратів, що їх привозять волонтери з-за кордону, оформлення всіх необхідних документів для отримання пільг, матеріальної допомоги, земельної ділянки тощо.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме