"Підтримати"
Новини
Всі новини

Перевірка чи знищення? Хто перешкоджає роботі оборонних підприємств

 

Державне київське конструкторське бюро «ЛУЧ» опублікувало звернення до Кабміну та вищого політичного керівництва України. Все через вимогу ДАСУ начебто повернути прибутки підприємства у державну скарбницю та перешкоджання роботі підприємства.

Про це пише КБ «ЛУЧ».

У повідомленні йдеться, що після того, як у вересні у ДержККБ «ЛУЧ» звернулися до влади із закликом врегулювати проблему з висновком ДАСУ, Державна аудиторська служба «розпочала ревізію «окремих питань» діяльності виробника таких озброєнь, як «Нептун», «Вільха», «Стугна» тощо, і знову порушила питання щодо включення прибутку до складу ціни.

У повідомленні наголошується — підприємство за власні обігові кошти як розробляє нові системи озброєння, так і ліквідовує наслідки ракетних ударів, закуповує та відновлює обладнання, нарощує виробничі потужності тощо.

«Ці обігові кошти формуються прибутком, отриманим зокрема від державних контрактів. Дозволений розмір прибутку прямо передбачений постановою №363 від 3 березня 2021 року, чинною і зараз», — кажуть у ДержККБ «Луч».

У своїй відповіді ДАСУ відкинула усі звинувачення КБ «ЛУЧ». Зокрема Держаудитслужба заявила, що вона згідно з законом не може ніяк втручатись у роботу конструкторського бюро:

«КБ «ЛУЧ» є виконавцем окремої ракетної та протиракетної програми, що окремо фінансується урядом. Тому висновки, зроблені Держаудитслужбою в рамках аудиту Міноборони жодним чином не впливають на наявність фінансових ресурсів КБ «Луч» як виконавця програми. Тож будь-які заяви, що дії Держаудитслужби впливають на розробку ракет, є маніпулятивними. Та й згідно з законом ми можемо лише фіксувати можливі порушення та надавати рекомендації якомога швидше усунути виявлені недоліки», — сказала голова ДАСУ Алла Басалаєва.

Також ДАСУ повідомила, що зняла усі звинувачення стосовно отримання прибутку:

«Ми працюємо виключно в межах закону. Є відповідні постанови Кабміну, які дали зелене світло виробникам оборонного сектору. Всі звинувачення щодо відсутності прибутку – зняті. Прибуток включається до контрактів, починаючи з липня 2023 року, коли Кабінетом Міністрів України було ухвалено постанову»,— резюмувала Басалаєва.

Державна аудиторська служба України (ДАСУ) проводить ревізію в ДП ККБ «Луч» за зверненням правоохоронних органів. Про це повідомила голова ДАСУ Алла Басалаєва, коментуючи заяву держпідприємства про «постійні перевірки». За її словами, дії аудиторів жодним чином не призведуть до зупинки виробництва критичних видів озброєння.

Попередня ревізія підприємства востаннє проводилась 10 років тому, наголосила очільниця ДАСУ. Ці слова знаходяться у повному протиріччі зі зверненням керівництва "Луча", яке стверджує, що це вже третя перевірка за час воєнного стану. 

ДАСУ вимагала повернути 2,5 млрд грн, стверджуючи, що в калькуляції постачальників Міноборони має бути відсутній прибуток як такий. Абсурдні висновки Держаудитслужби створили величезні проблеми і українській армії, і українському бізнесу, заявляв у липні тодішній міністр оборони Олексій Резніков.

Конфлікт тривав кілька місяців, виробники, профільні асоціації та громадськість скаржилися, що українські оборонні підприємства просто банкрутять: виробництво зброї й техніки буде знищено як галузь, а підприємства зупинено. 

Міноборони подало позов до суду, щоб оскаржити висновки ДАСУ. Як пояснила відомий волонтер Дана Ярова, навіть офіційні розʼяснення Мінекономіки, що постачальники МО діяли в правовому полі і прибуток законний, ситуації не поліпшили. 

21 вересня Верховна Рада проголосувала за скасування висновків Держаудитслужби, згідно з якими весь прибуток постачальників Міноборони розцінено як «збитки держави». 

Напередодні ККБ «Луч» повторно звернулося до уряду та вищого політичного керівництва країни через дії й висновки ДАСУ. Йдеться про питання включення прибутку до складу ціни на продукцію. ДП заявило, що постійні перевірки негативно впливають на роботу підприємств ОПК, і просить уряд запровадити мораторій.

У заяві держпідприємства наголошується, що 29 вересня, через 10 днів після першого звернення щодо хибності висновків Держаудитслужби та пов’язаних з цим загроз, відомство розпочало ревізію «окремих питань» діяльності ДП, у тому числі щодо включення прибутку до складу ціни на продукцію.

ДП «ДержККБ «Луч» заявило, що за власні обігові кошти розробляє нові системи озброєння, ліквідовує наслідки ракетних ударів, відновлює та замінює пошкоджене обладнання й продукцію, здійснює релокацію виробництва і нарощує виробничі потужності.

На підприємстві пояснили, що обігові кошти надходять, зокрема, від державних контрактів. Дозволений розмір прибутку прямо передбачений постановою №363 від 3 березня 2021 року, нагадали в ДП.

«Вимога Держаудитслужби щодо повернення прибутку є критичною для діяльності підприємства і ставить під питання виживання оборонно-промислового комплексу. Вже третя за час воєнного стану перевірка ДАСУ викликає здивування та відволікає людські ресурси від розробки й виробництва озброєння», – йдеться у заяві.

ДП звернулося до Кабміну та Верховної Ради з проханням запровадити мораторій на проведення, в тому числі Держаудитслужбою, перевірок підприємств ОПК до припинення воєнного стану.

Джерело: Focus


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме