"Підтримати"
Новини
Всі новини

Після підриву росіянами Каховської ГЕС постраждало 19 тисяч будівель

Внаслідок підриву Каховської ГЕС лише в чотирьох населених пунктах лівобережної Херсонщини – Корсунка, Козачі Лагері, Нова Каховка та Райське – постраждало щонайменше 19 000 будинків, повідомив керівник проєктів із підтримки реформ Київської школи економіки (KSE) Максим Нефьодов. 

Згідно з аналізом, серед вказаних населених пунктів найбільше постраждало село Корсунка, де майже всі будинки повністю або частково в зоні затоплення.

Станом на 14 червня було виявлено різного рівня ризик затоплення 19 000 будинків та споруд, загальною площею 2,532 млн кв. м. 

Серед них – 9600 будинків повністю затоплені, майже 2200 вважаються затопленими частково. На основі аналізу підтоплення експерти вважають можливо затопленими ще понад 7200 будинків у цих населених пунктах.

Найбільше постраждали житлові будинки – 57% всіх об’єктів, малі нежитлові споруди – 42%, решта – громадські об’єкти. 
 
Аналіз перших чотирьох населених пунктів ґрунтується на супутникових зображеннях UNITAR, відкритих джерелах, в т.ч. про висоти з NASA DEM, та інших даних. Дослідження проводилося у рамках проєкту EMITTER за підтримки Європейського Союзу.

Згідно із повідомленням KSE Institute, аналіз наслідків розпочався в рамках спільного проекту ПРОООН, «Вокс Україна» за підтримки Євросоюзу та у співпраці з Міністерством економіки та Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури. 

Проєкт збирає дані для Міністерства економіки, яке координує оцінку пошкоджень, та Міністерства інфраструктури, яке формує реєстри пошкоджених громад та розробляє план відновлення постраждалих територій. 

Росія підірвала Каховську ГЕС вранці 6 червня. Внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС повністю зруйновано, повідомила пресслужба «Укргідроенерго». На відбудову Каховської ГЕС знадобиться щонайменше пʼять років і близько $1 млрд, заявив  керівник держкомпанії «Укргідроенерго» Ігор Сирота.

Україна має намір звертатися до Міжнародного кримінального суду після підриву Каховської ГЕС, сказав на пресконференції президент України, пише «Інтерфакс-Україна». 

Уряд рекомендував Херсонській обласній та міській військовим адміністраціям розпочати процес оцінки наслідків підриву греблі Каховської ГЕС, щоб у майбутньому змусити РФ виплатити репарації за завдану шкоду, повідомляє Міністерство інфраструктури.

Зараз вода потроху відходить від затоплених ділянок, зокрема, про це повідомили з Миколаївської області, але на Херсонщині територія все ще залишається затопленою. Крім того, спека сприяє розповсюдженню біозагроз.

На окупованій росіянами території з будинків дістають сотні загиблих людей, які не змогли врятуватися, і яким відмовили у допомозі окупаційні війська Росії, не дозволивши туди дістатися навіть волонтерам.

Джерела: Forbes Ukraine, InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме