"Підтримати"
Новини
Всі новини

Міністр закордонних справ Латвії став президентом країни - докладно про нього

Сейм обрав новим президентом Латвії чинного міністра закордонних справ Едгарса Рінкевичса. Про це повідомили ЗМІ Латвії.

У третьому раунді голосування, в якому залишилося два кандидати – Рінкевичс та Улдіс Піленс – перший отримав 52 голоси, що достатньо для обрання. Вирішальну роль зіграли голоси соціал-демократів, оскільки їхня кандидатка Еліна Пінто вибула після другого раунду.

У перших двох раундах голосування за Рінкевичса віддали голоси по 42 депутати. 

 У зверненні до Сейму новообраний президент подякував і тим парламентарям, які його підтримали і тим, які голосували проти, та пообіцяв робити усе, що від нього залежить, для безпеки, єдності та процвітання країни і тісно співпрацювати із Сеймом та урядом.

 Хто замінить Рінкевичса на посаді міністра закордонних справ, наразі невідомо. 

Едгарс Рінкевичс народився в Юрмалі 1973 року. 1995 року захистив ступінь бакалавра на Історико-філософському факультеті Латвійського університету. Крім рідної латиської, добре володіє англійською та російською мовами, добре - французькою.

Починав кар'єру журналістом Латвійського радіо, вже тоді, 1993-1994 років, спеціалізувався на темі зовнішньої політики та міжнародних відносин.

З 1995 року - кар'єра у Міністерстві оборони. З 2008 по 2011 рік - керівник Канцелярії президента Валдіса Затлерса.

У 2011 році став міністром закордонних справ в уряді Валдіса Домбровскіса ("Нова Єдність"). З того часу - незмінний глава МЗС у різних урядах.

У листопаді 2014 року Едгарч Рінкевичс зробив камінг-аут і став першим політиком в історії Латвії, який відкрито визнав свою гомосексуальну орієнтацію.

За підсумками останніх виборів у Сейм Рінкевичс став одним із найпопулярніших політиків країни, отримавши 35 072 плюси виборців. У прем'єр-міністра Кріш'яніса Каріньша - 35 013 плюсів.

Вважають, що Рінкевичс представляє більш модерністське, ліберальне крило "Нової Єдності".

Латвійська Республіка є парламентською державою. Основними завданнями президента є представництво Латвійської Республіки на міжнародному рівні з метою забезпечення політичної стабільності в країні.

Президент має право законодавчої ініціативи, тобто, він може подати до парламенту проект закону. Президент має право скликати і проводити екстрені засідання уряду, а також прохати про проведення позачергових сесій Сейму. Він є верховним головнокомандувачем збройних сил Латвії.

Джерело: Європейська правда, РБК-Україна


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме