"Підтримати"
Новини
Всі новини

Незвичайна прем'єра: "Енеїда" Котляревського у ляльковому театрі

 

25 березня Київський академічний театр ляльок представить виставу за поемою Івана Котляревського «Енеїда». Глядачів чекає цікаве сучасне  прочитання давньої історії про "Енея - парубка моторного", яку колись запустив у безсмертя іронічний і мудрий Іван Котляревський. Це перша велика прем’єра театру від початку повномасштабного вторгнення і, можливо, наймасштабніша постановка за всю його історію.

Режисер Дмитро Драпіковсккий вирішив, що ляльки чудово допомагають усвідомити акуальність і гротеск п'єси. 

Скільки б років не переказували історію про Енея та його побратимів з Трої, вона кожного разу відчувається, як сучасна. Особливо зараз, коли кожен в країні іде своїм шляхом до звільнення, ця історія починає грати новими відтінками, впевнені у театрі.

«Ця вистава — новий і цікавий виклик для мене. Не хотілося повторювати традиційний хід постановок за Котляревським — шаровари і оселедці. Саме тому ми додали цій виставі епічного розмаху, що нагадує нам про першоджерело — „Енеїду“ Вергілія, — розповів режисер Дмитро Драпіковський. — Важливе слово залишається за Котляревським, тож у постановці вистачає комедійних моментів та персонажів. Проте на глядача чекають також і декілька серйозних драматичних робіт. Для мене важливим було не лише розповісти цю історію, але і підкреслити її актуальність в контексті найновішої історії України».

У постановці задіяні 25 акторів, понад 40 масок і ляльок, у тому числі величезні ляльки, якими управляють кілька людей. Глядачі зможуть оцінити сценічні бої та вишукані художні рішення, а також почути оригінальну музику, створену спеціально для цієї постановки.

«Акторська гра, музика, костюми, декорації, сценографія — іноді дія відбувається буквально по всій глядацькій залі, а не лише на сцені. Впевнений, ця вистава не залишить глядачів байдужими», — впевнений директор театру та художній керівник постановки Ігор Гулий.

Усі костюми та декорації розроблені головним художником КАТЛ Миколою Даньком. Сценічну адаптацію твору зробила драматургиня та комікеса Вєста Гунченко. Сценічний бій поставив заслужений діяч мистецтв Юрій Старостін.

Фінансування вистави здійснено зі Стабілізаційного фонду — ініціативи для підтримки культурних та освітніх організацій, що постраждали від війни проти України.

Джерело: Вечірній Київ


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме