"Підтримати"
Новини
Всі новини

Дітей із зон активних бойових дій будуть евакуювати примусово - рішення Кабміну

Доросла людина, залишаючись у зоні бойових дій, бере відповідальність за своє життя на себе. Але діти не можуть бути залишені у небезпеці тому, що їхні батьки відмовилися від евакуації. Дітей треба вивозити з небезпечних місць. Саме з цією метою була прийнята постанова Кабміну про примусову евакуацію дітей із зон активних бойових дій.

Про це у телеефірі сказала віцепрем’єрка Ірина Верещук. Вона зазначила, що примусова евакуація дітей є додатковим інструментом в межах обов’язкової евакуації, яка наразі діє лише в Донецькій області. Також вона зауважила, що зараз фактично лише Бахмут підпадає під критерії застосування примусової евакуації дітей - про це йдеться на сайті урядових новин.

«Не йдеться про відбирання дітей у батьків. Не йдеться про застосування фізичного примусу. Але юридична особливість примусової евакуації дітей полягає у тому, що принаймні один з батьків не має права відмовитись від евакуації й має супроводжувати дитину під час евакуації», – підкреслила Ірина Верещук.
«Також слід пам’ятати про статтю 166 Кримінального кодексу, згідно з якою батьків може бути притягнуто до кримінальної відповідальності за свідоме піддання дитини фізичній небезпеці», – наголосила віцепрем'єрка.

До речі, віцепрем’єр-міністра Ірину Верещук призначено головою Координаційного штабу з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану
Таке рішення 10 березня прийнято на засіданні Кабміну. Про це призначення повідомляється на Урядовому порталі.

Штаб був створений у березні минулого року з метою координації дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в питаннях захисту прав дитини в умовах воєнного стану.

Перелік функцій Координаційного штабу розширено, підкреслили в уряді. Відтепер він:

– координує дії органів влади зі сприяння інтеграції за новим місцем проживання дітей, яких евакуйовано з небезпечних територій України;
– здійснює моніторинг дотримання прав дітей з числа внутрішньо переміщених осіб;
– координує заходи з повернення на територію України дітей, примусово переміщених на тимчасово окуповану територію або територію росії чи інших країн.
«Важливо, щоб після евакуації із зон бойових дій наші діти перебували в безпеці. Для них мають бути створені належні умови проживання, навчання і психологічної реабілітації. Крім того, багато дітей були насильно депортовані агресором. У цьому питанні українські органи влади мають налагодити чіткий механізм співпраці для їх негайного повернення. Адже до вказаного процесу потрібно залучити всі інституції від місцевого рівня до рівня міжнародних організацій. Саме на це будуть спрямовані зусилля штабу», – наголосила новопризначена голова Координаційного штабу Ірина Верещук.

InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме