"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вся індустрія книговидання в Росії - у важкій кризі

З росіянами відмовилися співпрацювати закордонні видавці, тотальна залежність друкарства в Росії від зарубіжних технологій, закордонний науковий поп у Росії — поки що все.

Погані новини для інтелектуалів із російською пропискою: вся індустрія книговидання в Росії — у тяжкій кризі. Перший удар – від закордонних видавців, які відмовилися співпрацювати з російськими. Ось їх список:

• Berrett Kohler;
• Ebury;
• Hachette UK;
• Michael O'Mara;
• Simon & Schuster;
• The Bookseller;
• Verlagsgruppe Oetinger;
• Penguin Random House;
• Macmillan Publishers;
• Gardners.

Також від співпраці відмовляються письменники. Серед них Стівен Кінг, Ніл Гейман, Лінвуд Барклі та Адам Пшехшта.

Але це не найстрашніше. Багато закордонних видавництв продовжують співпрацю з російськими — переважно німці, французи та інші європейці. Вони навіть допомагають російським видавцям: багато прав на книги зараз продаються по суті в кредит. Розрахунок на те, що колись російські видавці зможуть виплатити за них гроші. Парадокс же полягає в тому, що навіть якби американські чи британські видавці не відмовлялися від співпраці, купити у них права неможливо. На будь-яку угоду в Росії, де гроші йдуть за кордон, потрібен спеціальний дозвіл мало не від уряду. Як ви розумієте, отримати його зараз той ще челендж.

Другий удар — тотальна залежність друкарства у Росії від зарубіжних технологій. Ті ж нитки до Росії надходили з Китаю, а зараз за них не можуть заплатити, бо ні в кого немає доларових рахунків. Інший приклад: клей для найдешевших книжок купували у Німеччині — зараз його немає.

Видавці не мають паперу, у друкарнях — черга 3-4 місяці замість колишніх 2 тижнів. Через це навіть книги російських авторів, мабуть, виходитимуть із запізненням.

Ну і третє: зарубіжний наукопоп у Росії – поки що все. Тобто всі класні книги про влаштування Всесвіту, фізику, хімію, медицину, економіку, космос тощо — нічого цього не буде. По-перше, Cambridge University Press відмовилися продавати права російським видавцям. По-друге, через подорожчання печатки, перекладу та самих прав видавати такі книги — нереально. Вони й раніше стояли дорого, а зараз тим більше. Додайте сюди падіння платоспроможності населення і ви зрозумієте, що немає сенсу навіть намагатися видавати такі книги.

30 років російські видавництва будували цю індустрію, щоби зараз сильно відкотитися назад. Мабуть, на нас чекає розквіт піратства. Але навіть пірати багато книг — досить дорого. Крім прав, книгу потрібно перекласти, видати та ще продати. Ситуація є критичною.

Джерело: ЗМІ


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини