"Підтримати"
Новини
Всі новини

Росія змінює риторику: відведення військ від Києва, зустріч президентів, ядерну зброю

Для негайного припинення війни ми готові погодитись на відведення російських військ на позиції, які вони займали до 24 лютого, - Жовква

У коментарі журналісту CNN's Wolf Blitzer головний радник президента України Ігор Жовква визнав, що Україна може погодитися на відведення військ на позиції станом на 24 лютого, якщо це призведе до якнайшвидшого завершення військових дій.

"Спільна позиція така: ми не торгуємо жодної п'яддю української території, але вчора мій президент визнав, що для негайного припинення війни, для негайного припинення вогню та негайного виведення російських військ ми готові погодитися на відведення російських військ на ті позиції, які вони займали до 24 років. лютого"

Також Росія запропонувала, що зустріч Путіна та Зеленського можлива одночасно з парафуванням мирного договору главами МЗС - Мединський

*Парафування – це попереднє підписання міжнародного договору ініціалами осіб, які брали участь у його виробленні. Зазначимо, що сьогодні Путін взагалі не хотів говорити про особисту зустріч із президентом України.

РФ заперечує можливість застосування ядерної зброї

"Будь-який результат операції (в Україні), звичайно, не є приводом для застосування ядерної зброї", - сказав Пєсков. «У нас є концепція безпеки, в якій дуже чітко зазначено, що тільки тоді, коли існує загроза існуванню держави в нашій країні, ми можемо застосувати і фактично застосовуватимемо ядерну зброю для усунення загрози існуванню нашої країни».

Він також заявив, що Росія не має жодних намірів вторгатися на територію країн-членів НАТО або завдавати ударів по ній.

Російсько-українські переговори у Стамбулі завершилися, вони тривали близько 3 годин. За підсумками Давид Арахамія резюмував:

Наша перша перемога переміщення переговорів із Білорусі до Туреччини. Ми бачимо Туреччину як одну із гарантій безпеки для України.
Ми знаємо, що система безпеки світу дала тріщину. Нашу пропозицію ми працювали над форматом, але нічого не підписуємо, про нову систему гарантій безпеки для України. Це новий міжнародний договір, який ратифікує. Ми навчені Будапештським меморандумом.
Країни гаранти за аналогом 5 статті НАТО протягом 3 днів будуть проводити консультації. Країни гаранти будуть зобов'язані надати допомогу.
Серед гарантів спостерігаються країни Ради безпеки ООН, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Польща, Ізраїль.
У нас неврегульовані питання з ОРДЛО та Кримом, тому поки що гаранти не працюватимуть на ці території. Деякі країни вже дали попереднє узгодження. Це та система, на якій ми хочемо збудувати нове майбутнє України. Також ці гаранти мають допомагати вступати до ЄС.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме