"Підтримати"
Новини
Всі новини

Байден обіцяє Євросоюзу газ

Брюссель, 25 березня президент США Джо Байден пообіцяв Євросоюзу у п'ятницю, що працюватиме над збільшенням експорту зрідженого природного газу (ЗПГ) зі своєї країни та інших «міжнародних партнерів» у короткостроковій та середньостроковій перспективі, щоб допомогти блоку співтовариства втекти від російського палива.

Лідер США та президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн у незаперечному виступі та спільній заяві про єдність обох сторін у забезпеченні енергопостачання клубу у відповідь на розпочату Росією війну в Україні. Байден, який відвідав європейську столицю протягом двох днів для участі у самітах НАТО, G7 та ЄС, звинуватив президента Росії Володимира Путіна у використанні енергетичної політики для «маніпулювання сусідами» та «використання прибутку для фінансування своєї військової машини».

Так, президент Сполучених Штатів привітав зобов'язання Європейського Союзу «швидко знизити свою залежність» від російських вуглеводнів, незважаючи на те, що це матиме «витрати» для спільноти, запевнивши, що Вашингтон працюватиме зі своїми «міжнародними партнерами», щоб гарантувати «хоч б» 15 млрд. куб. м (мільярди додаткових кубометрів) ЗПГ» для Європи у 2022 році.

Європейський Союз вже кілька років нарощує закупівлі зрідженого природного газу зі США, які минулого року досягли 22,2 млрд куб. м, що означає, що обидва партнери мають намір збільшити постачання цього викопного палива на 67,5%. Ціль, пояснив Байден, полягає в тому, щоб досягти рівня імпорту американського ЗПГ у 50 млрд куб. м до 2030 року, що, на його думку, "не суперечить" кліматичним цілям, але "займе деякий час" через необхідність будівництва інфраструктури для розвантаження метанових танкерів.

США та ЄС «працюватимуть над тим, щоб зменшити свою залежність від газу», і розгорнути більше відновлюваних електростанцій та інвестувати в нові технології, такі як зелений водень, заявив американець. «Ця війна стане стратегічним провалом для Путіна», - наголосила, у свою чергу, голова виконавчої влади Співтовариства, яка наголосила, що Брюссель хоче «диверсифікувати» свої постачання газу за рахунок глобальних постачальників, які є «дружніми та надійними».

Німецький християнський демократ додав, що ЄС та США працюють «над зміцненням миру та процвітаючого та сталого майбутнього». Після російського вторгнення в Україну місяць тому Європейський Союз поставив перед собою «важку, надзвичайно важку, але можливу» мету скоротити імпорт російського газу на дві третини цього року, тобто приблизно на 100 млрд. куб. м із 155 закуповуваних у Москві, що становить близько 40% від 400 млрд куб. м спожитого газу щорічно із боку ЄС.

План Брюсселя щодо заміни цього газу до 2022 року передбачає збільшення імпорту ЗПГ на 50 млрд. куб. м із США та Катару, Єгипту чи Нігерії та ще на 10 млрд куб. м газу з Азербайджану, Алжиру та Норвегії, а 20 млрд куб. м будуть замінені додатковим розгортанням джерел енергії вітру та сонця, щоб інші додадуть 14 млрд куб. м економії енергії, наприклад, за рахунок зниження термостату у будинках. Інші будуть доповнені сонячними дахами в будівлях, зеленим воднем або біометаном, згідно з планом Комісії, який спрямований на повне звільнення від російського газу до 2030 року і в якому не згадується 27% нафти та 46% вугілля, яке споживає ЄС і який він також купує у Росії .

ЄС, набагато залежніший від російських поставок, все ще обговорює питання про включення ембарго на московський газ, нафту і вугілля, тоді як США, які є чистим експортером енергії, вже включили сиру нафту до своїх санкцій. На тому ж слуханні Байден і фон дер Ляйєн оголосили, що Вашингтон і Брюссель досягли «безпрецедентної угоди про захист конфіденційності даних», щоб мати можливість повторно передавати особисті дані між двома блоками, обмін якими було припинено у 2020 році після анулювання попередньої угоди Судом.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме