"Підтримати"
Новини
Всі новини

Фосфорні бомби: як правильно поводитися у разі ураження

Білий фосфор - дуже вогненебезпечна воскоподібна речовина від безбарвного до жовтого світлопроникного кольору з гострим запахом часнику. Форма, у якій він використовується військовими, дуже активна і спалахує від контакту з киснем. Білий фосфор - самозаймистий матеріал.

Через це його зберігають під водою, у закупорених судинах та при мінімальному освітленні.

Порядок дій, якщо у ваш будинок або будинок поблизу потрапила бомба або ракета

Наслідки удару фосфорною бомбою

Внаслідок удару фосфорною бомбою спалахує сильна пожежа, яку важко загасити. При попаданні на шкіру людини білий фосфор, що горить, викликає важкі хімічні опіки. Він отруйний для людини. Смертельна доза становить 0,05-0,05-0,15 г. Білий фосфор може викликати ураження кісток та кісткового мозку, а також омертвіння тканин. Більше того, людина отримує не просто опіки, а глибинні рани.

Використання фосфорних бомб заборонено Женевською конвенцією.

Перша допомога під час удару фосфорними бомбами

Якнайшвидше слід позбутися одягу, до якого прилипли гарячі частинки білого фосфору. Якщо такої можливості немає, то занурте уражену шкіру у воду або сильно зволожте її. Коли позбавитеся одягу, промийте уражені ділянки шкіри розчином бікарбонату натрію або холодною водою. Змочіть шкіру та усуньте видимі частинки фосфору (бажано під водою) негострим предметом або пінцетом. Не можна торкатися фосфору пальцями! Опіки слід закрити вологими пов'язками. Вони повинні бути просочені фізрозчином, щоб запобігти повторному спалаху фосфору.


Алгоритм дій наступний:

Білий фосфор викликає важкі опіки, аж до кісток та кісткового мозку. Це самозаймиста речовина при контакті з киснем (повітрям). Найперше, що потрібно зробити – обмежити доступ повітря до фосфору. Це може бути занурення у воду, засипання землею або накриття товстими ковдрами. Врахуйте, що у разі повторного доступу фосфору до кисню, він знову спалахує. Намагайтеся не вдихати випари фосфору, вони дуже токсичні.


При попаданні на шкіру або одяг він прилипає до них і продовжує горіти.


1. Не чіпайте пальцями фосфор на одязі чи шкірі постраждалого.
2. За можливості зануріть пошкоджену частину тіла у воду. Або потрібно рясно поливати або змочувати водою шкіру та одяг там, де є краплі фосфору.
3. Обережно знімати одяг, продовжуючи поливати водою або безпосередньо у воді. У воді фосфор не горить. Використовуйте пінцет або щось, чим можна зняти фосфор та частини одягу.
3. Рану обробити содовим розчином. 1 чайна ложка на 1 склянку води.
4. Накласти вологу пов'язку на рану. Бажано, змочену содовим розчином. Або хоч би просто мокру.
5. Не прикладайте вату до рани або накладення пов'язки. У хірургів чищення глибокої рани від дрібних частинок вати займає дуже багато часу (іноді до 2-3 годин).
5. Не використовуйте перекис. Коли перекис розпадається, утворюється вода та кисень. Кисень викликає загоряння фосфору.
6. Якщо потерпілий у свідомості, можна дати:
- будь-яке знеболювальне,
- димедрол з анальгін в одному шприці
7. Можливі випадки отруєння парами фосфорної сполуки. Використовуйте будь-який сорбент всередину (активоване вугілля, ентеросорбент, харчову глину, атоксил) Багато пийте води, віддавайте перевагу лужним рідинам (молоко, лужні води без газу).


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме