"Підтримати"
Новини
Всі новини

Наші пращури робили намисто з морських раковин вже 150 тисяч років тому, з'ясували археологи

Наші пращури робили намисто з морських раковин вже 150 тисяч років тому, з'ясували археологи

Неподалік марокканського міста Ес-Сувейра в одній із печер археологи виявили оброблені людиною морські черепашки - у них були пророблені дірочки. Ці предмети, на думку експертів, є на сьогоднішній день найстарішими ювелірними прикрасами з усіх відомих. Вік "біжутерії" – від 142 до 150 тис. років, повідомляє інтернет-портал DailySabah.

33 намистинки, зроблені з раковин морських равликів довжиною півдюйма, були виявлені під час розкопок з 2014 по 2018 рік біля гирла печери Бізмун, приблизно за 10 миль від берега від прибережного міста Ес-Сувейра.
На думку Абдельджаліла Бузуггара, одного з археологів, які знайшли намистини, ці ювелірні прикраси мають величезну історичну цінність. Більшість із них покриті штучно нанесеними символами. На думку вченого, ці знаки можуть бути прямим підтвердженням того, що люди, які виготовили цю "біжутерію", вже володіли мовою спілкування.
Подібні прикраси археологи знаходили на Близькому Сході та в Африці, але вони були не такими старими.
"Люди шукали один і той же тип черепашок, схоже, вони чимось ділилися, можливо це була мова. Ці прикраси подорожували на великі відстані", - вважає вчений.
Бусини, ймовірно, були частиною того, як люди висловлювали свою ідентичність за допомогою одягу. Вони - верхівка айсберга для такого роду людських якостей. Вони показують, що він був присутній навіть сотні тисяч років тому і що люди були зацікавлені у спілкуванні з більшими групами людей, ніж їхні найближчі друзі та сім'я», - розповів Стівен Л. Кун, професор антропології в Університеті штату Арізона.
У кожній намистині було просвердлено отвір, ймовірно, для того, щоб прикраси можна було повісити на мотузочки або одяг або, можливо, носити як сережки або намисто. Багато з них має згладжені поліровані краї, що говорить про тонку роботу майстра. 
"Ми не знаємо, що вони мали на увазі, але це явно символічні об'єкти, які були розгорнуті таким чином, щоб їх могли бачити інші люди", - додав Кун.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме