"Підтримати"
Новини
Всі новини

Фекалії довели: у старі часи теж були гурмани: їли блакитний сир та пили світлий ель

Раніше вважалося, що стародавні солевидобувачі харчувалися в основному кашею. Отримані дані свідчать про те, що вони були більш виточенними. Вчені проаналізували ДНК у фекаліях стародавніх європейських копачів солі, що жили близько 2600 років тому. Вони виявили, що в калі містилися мікроби для виробництва пива і блакитного сир, пише Business Insider.

Нове дослідження 2600-літніх фекалій шахтарів залізного віку показало, що робітники того часу їли блакитний сир і пили пиво, що говорить про те, що їх смак був набагато більш витонченим, ніж вважалося раніше, пише Business Insider.
Фекалії, які були взяті з соляної шахти Халльштатт-Дахштайн на території сучасної західної Австрії, стали частиною дослідження, опублікованого в середу в рецензованому журналі Current Biology.
У дослідженні проаналізовано чотири зразки фекалій: один з бронзового століття, два з залізного віку та один з 18 століття.
В одному зі зразків залізного віку, який датується приблизно 600 роком до нашої ери, вчені виявили ДНК Penicillium roqueforti та Saccharomyces cerevisiae - мікробів, які й сьогодні використовуються для виробництва пива і блакитного сиру.
Молочне бродіння і сир з'явилися ще до залізного віку. Але отримані результати свідчать про те, що люди визрівали сир набагато складнішим способом, ніж вважалося можливим в той час, сказала Керстін Коварік, археологиня з Музею природної історії Відня та авторка дослідження.
"Перед нами складний і високо оброблений харчовий продукт, який, мабуть, виготовлявся не тільки для збереження, а й для досягнення певного смаку і текстури", - сказала вона в інтерв'ю Insider.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме