"Підтримати"
Новини
Всі новини

Життєво необхідні "доступні ліки" пацієнти зможуть придбати лише за електронними рецептами

Від 1 жовтня, люди з діабетом та ыз серцево-судинними захворюваннями зможуть отримати інсулін та інші ліки в аптеках за програмою “Доступні ліки” лише за електронними рецептами. Про це повідомляє пресслужба МОЗ у “Facebook”.

Для того, щоб отримати ліки, необхідно зробити п’ять кроків:
— відвідати ендокринолога;
— мати складений індивідуальний план лікування, де ендокринолог призначає тип та дозування інсуліну і вносить ці дані в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ);
— отримати електронний рецепт у ендокринолога (якщо первинний рецепт, то лише у нього!) або свого сімейного лікаря. Сімейний лікар може виписати електронний рецепт лише за встановленим ендокринологом планом лікування і не може змінити призначення ендокринолога;
— прийти та отримати інсуліни у будь-якій аптеці з позначкою “Тут є доступні ліки” у будь-якому населеному пункті. Місце виписки електронного рецепта та місце реєстрації пацієнта неважливо;
— отримати повторний електронний рецепт у свого сімейного лікаря або ендокринолога.
“Якщо тієї кількості інсулінів, які призначив ендокринолог, недостатньо, то сімейний лікар направляє пацієнта знову до ендокринолога для коригування або створення нового плану. До кого звертатися за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно”, — пояснюють у МОЗ.

* * *
Завдяки реалізації багатоетапної програми реімбурсації препаратів інсуліну спроститься доступ пацієнтів із цукровим діабетом до життєво необхідних ліків.
Майже три місяці триває системна робота з підготовки до старту програми реімбурсації препаратів інсуліну. Ще з липня стало обов’язковим ведення медичних записів щодо плану лікування пацієнтів із цукровим діабетом та реєстрація їх у електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ).
Завдяки програмі реімбурсації всі пацієнти зможуть отримати препарати інсуліну у формі випуску “флакон” – безоплатно. Всі інші форми випуску – “картридж” та “шприц-ручка”  призначаються безоплатно лише для окремих груп пацієнтів згідно з призначенням лікаря-ендокринолога і віднесення пацієнта до відповідної клінічної чи соціальної групи. Або з доплатою 15% від вартості первинної упаковки за бажанням самого пацієнта.
Нова категоризація передбачає збільшення доступу до безоплатного лікування деяким новим категоріям пацієнтів. Зокрема для вагітних жінок, які зможуть отримувати інсулін людини або аналог інсуліну у формі флакону, картриджу, шприц-ручки (відповідно до рекомендацій лікуючого лікаря та вибору пацієнтки щодо більш зручної форми).
Також передбачається забезпечення безоплатно інсуліном (картридж, шприц-ручка) пацієнтів з цукровим діабетом із функціональними порушеннями верхніх кінцівок травматичного або неврологічного характеру.
З 1 жовтня і до кінця 2021 року на програму реімбурсації інсулінів виділено 660 млн  грн. Цього достатньо, щоби забезпечити всіх пацієнтів інсуліном безоплатно.
Також з 11.08.2021 набрав чинності Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації (наказ МОЗ від 10.08.2021 № 1705).
Станом на 6 вересня ц.р. до оновленого реєстру увійшло 292 препарати, з них 70 – безоплатні. Так, у програмі «Доступні ліки»: з них 16 – для лікування бронхіальної астми, 51 – для лікування цукрового діабету II типу, 27 – для первинної та вторинної профілактики інфарктів та інсультів, 198 – для лікування серцево-судинних захворювань.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини