"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Україні розробляється космічний носій для літакового старту

В Україні з'явився новий ракетно-космічний проект UAirlaunch, що покликаний реалізувати стару ідею запуску ракети-носія з літака. У якосі головного розробника ракети-носія і проекту в цілому виступає ДП «КБ «Південне», як розробника літака носія - концерн «Титан». У складі останнього є спеціалізоване авіаремонтне підприємство і парк вантажних літаків. Про це повідомляє видання Хвиля.

Сьогодні комерційний космос вимагає значного зниження вартості пуску при збереженні і нарощуванні темпів створення нових ракетно-космічних технологій.
Україна поки вдається залишатися одним з лідерів в цій області.
Ще в 1990-х роках в Україні почалася розробка різних авіаційно-космічних систем на базі літаків Ан-225 ("Мрія") і Ан-124. Однією з таких систем був український проект «Світязь», в якому передбачався запуск модифікованої ракети «Зеніт» з літака Ан-225. Переваги таких систем в тому, що перший ступінь - літак багаторазового використання, - це принципово те саме рішення, до якого прийшов Ілон Маск 20 років по тому, повертаючи перші ступені ракет для повторного використання.
Сьогодні в Україні в якості літака-носія по ряду технічних і організаційних причин обраний Іл-76Т.
"На основі проведеного комплексного аналізу в якості основного варіанту обрана ракета-носій з умовним робочою назвою «Мікрон», ступені якої розробляються на базі маршових двигунів з електро-системою подачі компонентів палива. Ракета-носій призначена для виведення корисного вантажу масою від 50 до 200 кг на еліптичні і кругові орбіти в т.ч. сонячно-синхронні в діапазоні висот до 1000 км. Стартова маса РН ~ 17 тонн. Зазначена вантажопідйомність ракети-носія відповідає вимогам щодо забезпечення запуску космічних апаратів, які можуть бути розроблені в Україні для моніторингу території, в інтересах міністерства оборони і народного господарства, а також може ефективно використовуватися в комерційних цілях для запуску космічних апаратів відповідного класу, ринок яких динамічно розвивається і демонструє стабільне зростання", - йдеться в статті.
Двигуни працюватимуть на екологічно чистому паливі. Проект передбачає можливість швидкого перебазування технічної бази для пуску по необхідної траєкторії, в тому числі і з території інших держав.

Проект UAirlaunch схвалений на вищому рівні і включений у відповідності з Розпорядженням Кабінету Міністрів України до Переліку пріоритетних для держави інвестиційних проектів до 2023 року і запропонований для включення в національну космічну програму України на період 2021-2025 гг.
Авіаційно-космічні системи подібного типу дозволяють знизити вартість пуску, що дуже важливо в комерційних проектах і, головне, що для них не потрібен складний і дорогий космодром, як наприклад «Байконур». Крім того, пуски можна робити в різних точках земної кулі, що дозволяє в першу чергу вирішити питання безпеки (розташування траси польоту поза населеними територій, що вкрай актуально для України) і оптимізувати масу корисного навантаження. У зв'язку з тим, що створення нової електронної елементної бази ведеться швидкими кроками (це можна побачити в побуті на прикладі смартфонів) то маса і розміри супутників значно зменшуються і їх можна виводити на навколоземну орбіту невеликими ракетами.
Реалізація проекту UAirlaunch відкриє Україні вільний доступ в космос, який був втрачений при набутті державної незалежності і дозволить бути самостійним гравцем на ринку пускових послуг, - повідомили автори проекту.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини