"Підтримати"
Новини
Всі новини

Найпотужніший суперкомп'ютер за всю історію запрацював у Каліфорнії

У Національній лабораторії Лоуренса Берклі в Каліфорнії запрацював Perlmutter. Це один з найпотужніших суперкомп’ютерів у світі, і він допоможе нам у багатьох сферах — від створення тривимірної карти Всесвіту до пошуку екологічно чистих джерел енергії. Про це пише НВ.

Вчені активно використовують моделювання, щоб прогнозувати і покращувати наявні системи. Якщо спрощувати, то зазвичай це працює приблизно так: існує певний досліджуваний об'єкт. Вчені «згодовують» інформацію про нього комп’ютеру; той її обробляє, прораховує різні показники, які можуть на нього вплинути, після чого видає модель цього об'єкта — ідеальним прикладом є симуляція історії нашого Всесвіту або моделювання падіння астероїда на Землю.
Для цього дослідникам потрібні комп’ютери — і, звичайно ж, чим потужніше, тим краще. Певна річ, зараз дедалі актуальнішими стають розмови про квантові комп’ютери, які в перспективі дадуть фору будь-якому створеному зараз суперкомп’ютеру, однак про них як про щось реальне ми зможемо заговорити в кращому випадку в наступному десятилітті. А то й пізніше. Але ми ж хочемо розвиватися тут і зараз, вірно?
У цьому нам і повинен допомогти Perlmutter, який стане найпотужнішим суперкомп’ютером, який буде в розпорядженні вчених. Звичайно, можна відразу ж згадати про страшні прогнози про озлоблений ШІ, який вирішить захопити планету, проте, як видно, Perlmutter буде добрягою. Суперкомп’ютер названий на честь астрофізика Сола Перлматтер, що отримав Нобелівську премію за свою роботу, яка привела до відкриття темної енергії в 2011 році.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме