"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чи потрібно реєструвати свердловину на своїй ділянці?

17:13, 27 бер 2021
984

Власна свердловина на ділянці - зручне рішення для якісного безперебійного водопостачання дачі або будь-якого іншого приватного будинку. Однак мало просто пробурити поглиблення в землі, важливо знати про правила законного оформлення особистого джерела води. Облаштування свердловини часто вимагає ліцензійної угоди та реєстрації у відповідних державних органах, що в будь-якому випадку має свої особливості.

Коли потрібна ліцензія?

Про реєстрацію свердловини власники частіше замислюються вже після її буріння, що є порушенням процедури. Згідно з регламентом українського законодавства, кожен громадянин повинен заздалегідь оформити дозвіл на користування ресурсами Землі, особливо якщо планується створення артезіанського джерела.

Дрібні утворення глибиною до 30 м прирівнюються до криниць і не потребують спеціальних дозволів. Їх продуктивність невисока (не більш 500 л води в годину), а термін служби не перевищує 5-10 років. В даному випадку власнику досить мати документ, що підтверджує право власності на ділянку.

Глибина залягання насичених мінералами артезіанських вод — більше 300 м, а продуктивність такої свердловини досягає 3000 л рідини на годину. Вона цінується чистотою і насиченістю мінералами, що і зумовило необхідність отримання дозволу на використання такої рідини.

На особливу увагу при оформленні паперів заслуговують водоносні джерела:

  • з продуктивністю понад 100 л на годину;
  • використовуються декількома господарствами;
  • досягли 300-метрової глибини.

Якщо шар артезіанської води знаходиться ближче до поверхні землі, то буріння колодязя без ліцензії також буде порушенням.

Шляхи законного оформлення артезіанської свердловини

Закони України дозволяють підприємствам і фізичним (приватним особам) організовувати свердловини на ділянках і добувати для особистого користування артезіанську воду в обсязі до 5 м3 на добу. Якщо щодобовий витрата водних запасів стає більше запропонованого за регламентом (до 300 м3), необхідно отримати спеціальний дозвіл на водокористування.

Для цього потрібно:

  • скласти проект;
  • узгодити план проектування з водгосп, обласною санепідемстанцією та управлінням екології та Укргеології;
  • отримати офіційне свідоцтво, яке дозволяє бурові роботи.

У разі, коли потреба в воді збільшена і укладається в обсяги понад 300 км3, доведеться додатково оформити ліцензію. Папір дає право організації на проведення бурових робіт по водозабору.

Отримання документів на вже наявну на території свердловину

Після покупки заміської ділянки на ньому вже може знаходитися артезіанська свердловина, що не оформлена належним чином. Якщо контролюючі органи дізнаються про це, проблем не уникнути, тому виконання всіх робіт не варто відкладати.

Виправити ситуацію власник території зобов'язується в найкоротші терміни, використовуючи один з двох способів:

  1. Ліцензування артезіанського джерела за стандартними правилами, починаючи з візиту комісії Міністерства природних ресурсів і екології, збору пакету документів для підтвердження права створення санітарної зони на ділянці (зазвичай це площа 60 × 60 м, але іноді її скорочують до 30 × 30 м).
  2. Проект свердловини затверджується в облКВУ Воді, після чого ліцензія набирає законної сили, а від власника ділянки потрібно періодично моніторити стан підземних вод і своєчасно сплачувати встановлені податки.
  3. Всі роботи повинні бути виконані в строго встановлені терміни, інакше на власника незаконного джерела накладається адміністративний штраф.

Незважаючи на певні складнощі на шляху до успішного ліцензуванню свердловини, наявність в будинку чистої і мінералізованої води коштує витрачених зусиль.

Висновок

Власна свердловина з артезіанською водою може стати реальністю для багатьох людей.

Фінансові витрати і тривала паперова тяганина сповна окупаються величезною користю для людського організму протягом тривалого періоду користування організованим джерелом. Якщо заздалегідь прорахувати всі ризики і уважно поставитися до процесу організації джерела — багатьох проблем вдасться уникнути.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини