"Підтримати"
Новини
Всі новини

Українські технології: 12 нових двигунів за 30 років від «Мотор Січ»

«Мотор Січ» - українське підприємство, що займається розробкою і виробництвом, ремонтом і обслуговуванням авіаційних газотурбінних двигунів для літаків і вертольотів, а також промислових газотурбінних установок. За словами керівника АТ «Мотор Січ» В'ячеслава Богуслаєва, незважаючи на багаторічну відсутність державного фінансування, за 30 років роботи, підприємство створило 12 нових двигунів, пише Наука і Техніка.

«Ми виживаємо за рахунок тієї частини старих замовників, старих споживачів, де добре знають нашу продукцію. Ми працюємо в основному в Середній Азії, Африці, Латинській Америці і трохи в Європі. Я маю на увазі Туреччину, з якою у наc сьогодні хороші відносини. Ми стали багатоплановим підприємством, але зберегли високий науковий рівень, планку. Крім авіаційних двигунів, ми тільки за 30 років Незалежності створили 12 нових двигунів» - говорить Богуслаєв.

Богуслаєв окремо відзначив, що в цій складній роботі найважливішу роль брало державне підприємство «Івченко-Прогрес»:

«Певна кількість двигунів спроектовано ОКБ «Прогрес» без будь-якої державної підтримки».

«Мотор Січ» - єдине в Україні приватне підприємство подібного профілю, яке діє в парі з державним конструкторським бюро. КБ Івченко-Прогрес (Запоріжжя) спеціалізується на проектуванні, виробництві, сертифікації та постановці в серійне виробництво газотурбінних авіаційних та інших двигунів.

Не так давно Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України оприлюднило проект «Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки», в якому на виробництво авіадвигунів (для літаків і вертольотів) передбачається виділити фінансування в розмірі $310 млрд.

Серед найбільш амбітних програм, запропоновано профінансувати створення малорозмірних ТРДД для БПЛА, гібридної (турбоелектричний) силової установки зі зменшеними викидами шкідливих речовин, нового сімейства турбовальних двигунів зі злітною потужністю 1400-1780 к.с. і їх турбогвинтових модифікацій, а також турбовальних двигуна з потужністю на злітному режимі 2800 к.с.

Крім цього, варто додати, що зараз ДП «Івченко-Прогрес» спільно з АТ «Мотор Січ» проводять сертифікацію і виробництво нових двигунів Д-436-148ФМ для транспортних літаків Ан-178.

У 2016 році в ЗМІ з'явилася інформація про продаж акцій підприємства китайським компаніям. Підприємство отримало від компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови) $ 100 млн під 0,3% річних в рамках договору позики з китайською компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd.

14 січня 2021 Міністерство торгівлі США ввело санкції проти Skyrizon Aircraft Holdings Limited. У Вашингтоні заявили, що як сама компанія, так і та її спроби придбати іноземні військові технології, загрожують національній безпеці США, і зв'язали Skyrizon з озброєними силами КНР.

29 січня 2021 Україна ввела санкції відносно китайських акціонерів АТ «Мотор-Січ», які на три роки передбачають блокування активів, обмеження торгових операцій, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України. Серед інших обмежень - запобігання виведення капіталів за межі України, повна заборона здійснення операцій з цінними паперами, емітентами яких вони є, заборона на покупки підприємств в Україні. У переліку санкцій також заборона на збільшення розміру статутного капіталу господарських товариств, в яких подсанкціонние особи володіють 10% і більше, і анулювання офіційних візитів, засідань, переговорів з питань укладення договорів або угод.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме