"Підтримати"
Новини
Всі новини

Любителі кави рідше скаржаться на хвороби серця і живуть довше

Ми готові погодитися з тим, що кава може бути корисною для мозку. Але для серця від неї, здається, ніякої користі бути не може, тільки шкода: від кави підвищується тиск, ми відчуваємо серцебиття і т. д. Проте, автори статті, яка тільки що вийшла в Circulation: Heart Failure стверджують зворотне: ті, хто п'є каву, рідше страждають від проблем з серцем.

Причому мова тут йде про звичайну каву, яка з кофеїном.

Автори роботи скористалися даними трьох масштабних медичних дослідницьких проектів, присвячених серцево-судинному здоров'ю. У цих дослідженнях зібрані дані більш ніж 21 тис. осіб, за якими спостерігали протягом 10 років. У них не тільки знімали серцево-судинні показники, але також регулярно запитували, що вони їдять і п'ють.

"В цілому виявилося, що у тих, хто п'є каву, ймовірність серцевої недостатності нижче. У двох статистичних дослідженнях цифри були такі: протягом десяти років шанси придбати проблеми з серцем менше на 5-12% в розрахунку на одну чашку кави в день. Тобто у тих, хто п'є одну чашку кави в день, шанс отримати серцеву недостатність на 5-12% менше, ніж у тих, хто її не п'є; якщо людина п'є більше двох чашок, то ці відсотки тільки виростуть. Аналіз даних третього дослідження дав інші цифри: одна чашка в день ніяк на серце не впливає, зате дві чашки знижують ймовірність серцевої недостатності аж на 30%.

Декофеїнізована кава або ніяк не пов'язана зі станом серця, або навіть злегка його погіршує. Це навело авторів статті на думку, що вся справа саме в кофеїні. Вони перевірили, чи пов'язаний якось стан серця з вживанням кофеїну з інших джерел. Припущення підтвердилося: якщо людина вживає кофеїн якось ще, не обов'язково з кавою, проблем з серцем у неї буде менше.

Втім, тут все одно потрібно з обережністю говорити про те, що саме кава і кофеїн якось підтримують серце. Щоб впевнено зробити такий висновок, треба зрозуміти фізіологічний механізм, який тут задіяний. Поки що ми маємо справу з кореляцією двох параметрів: стану серця і вживання кави.

Тут є ще одна проблема: вживання кави оцінювали тільки зі слів учасників досліджень, і не було якоїсь єдиної міри, яка дозволила б призвести спожиту каву (або кофеїн) до одного знаменника. Але якщо одна людина п'є каву міцніше, а інша не таку міцну, то цілком можливо, що ефект від кави у них буде різний. Крім того, є любителі капучино, макиато, латте і т. д., що знову-таки добре б якось врахувати.

Втім, якщо повернутися до механізму дії, то дещо тут вже зроблено. Три роки тому ми писали, що кава захищає серце від запалення: кофеїн перешкоджає активації генів, які кодують запальні сигнальні білки - ці запальні сигнальні білки в першу чергу шкодять серцю і судинам. Ну і в цілому є ряд досліджень, згідно з якими кава просто продовжує життя. Якби кава шкодила серцю, навряд чи ті, хто її п'ють, зуміли б прожити довше за інших."Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини