"Підтримати"
Новини
Всі новини

Журналіста Павла Шеремета планував убити білоруський КДБ - аудіозапис

У справі про вбивство журналіста Павла Шеремета намітився новий поворот, який може привести до дуже несподіваних наслідків. За новими даними, оприлюдненими міжнародними та українськими ЗМІ, до вбивства журналіста можуть бути причетні спецслужби Білорусі за прямою вказівкою президента цієї країни.

Ще в 2012 році секретні служби Білорусі за наказом Лукашенка обговорювали можливість підірвати вибухівкою журналіста Павла Шеремета, що було здійснено 4 роки потому.

Це стало відомо з запису розмов глави Комітету держбезпеки Білорусі у 2008-2012 роках Вадима Зайцева, передає"Українська правда" з посиланням на білоруську опозицію, "Білоруський народний трибунал", бельгійське видання EUobserver.

На записі звучать слова Зайцева, записані прихованим пристроєм 11 квітня 2012 року під час інструктажу співробітників елітного контртерористичного підрозділу КДБ "Альфа" в офісі Зайцева в Мінську.

У тому числі на записі обговорюється спосіб вбивства Павла Шеремета, який у той час жив і працював у Росії. Ставиться завдання його підірвати. І зробити це так, щоб вбивство це стало публічним сигналом.

Пряма мова Зайцева:

"Ось по Шеремету потрібно спрацювати, який за*бав бл*дь. Зробимо закладку якусь і так далі, щоб цього щура бл*дь зовсім бл*дь ані рук, ані ніг не зберуть. Все щоб було як натуральним чином, але це не так впливає на свідомість людей...

Президент (Лукашенко - ред.) чекає цих операцій".

Також в руки розлідувачів потрапили документи стеження за Павлом Шереметом.

Крім того, на записі звучать докази, що в 2012 році КДБ Білорусі готувало операції по усуненню й інших своїх політичних опонентів на території інших держав. Як зазначає на записі Зайцев, завдання організацій політичних вбивств поставив перед КДБ сам президент Олександр Лукашенко і виділив на ці потреби 1,5 мільйона доларів.

На нараді обговорюється використання отрут, вибухових речовин, поломок автомобілів для досягнення поставлених цілей.

У тому числі обговорюються вбивства в Німеччині Олега Алкаєва (колишній директор в'язниці в Білорусі), Володимира Бороданя (експолковник) і В'ячеслава Дудкіна (був головним у країні по боротьбі з корупцією).

За інформацією джерел опозиційної організації "Білоруський народний трибунал", на записі озвучені не все цілі, що планувалися. Наприклад, у Росії під удар потрапляв також російський експерт Андрій Суздальцев.

Експерт Національного Центру Медіа Криміналістики США (Університет Колорадо) Каталін Григорас, який вивчав запис у 2020 році за запитом видання EUObserver, зазначив, що з запису видалений цифровий підпис, який міг б сприяти ідентифікації джерела в КДБ, але при цьому на записі не виявлено жодних помітних слідів аудіо-маніпуляцій.

Як відомо, журналіст "Української правди" та "Радіо Вєсті" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
12 грудня 2019 року правоохоронці повідомили, що затримали 3 підозрюваних у вбивстві: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь. 
Слідство вважає, що Дугарь фотографувала камери напередодні вбивства, Кузьменко закладала вибухівку під авто разом із Антоненком.
25 серпня суд взявся за справу Шеремета і призначив розгляд із присяжними.
Усі затримані заперечують свою причетність до злочину. Вони мають підтримку прихильників. За час, який підозрювані провели під слідством, їм не були пред'явлені скільки-небудь переконливі докази, а експертизи, проведені в зв'язку з підозрою, зроблені поверхнево і маніпулятивно, на що неодноразово звертали увагу адвокати підслідних.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини