"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вибори-2020: тепер у місцевій владі 36 відсотків жінок

Серед всіх обраних на місцевих виборах кандидатів, 64,1% є чоловіками, а 35,9% - жінками, порахували в громадянській мережі "Опора". Аналіз проводився на основі 39813 чоловік, які були обрані депутатами місцевих рад або главами громад. На сайті ЦВК досі відсутня інформація про майже 4 тисячі обраних депутатів.

Найбільше жінок було обрано у маленьких громадах із кількістю виборців до 10 тисяч – 41,6%.

В обласних радах майже 28,2% обраних депутатів є жінками; в районних – 33,7%; у радах громад з кількістю виборців понад 10 тисяч – 32,8%.

Найнижчий відсоток жінок є серед обраних міських, селищних та сільських голів – 16,8%.

Проте і кандидаток-жінок на дану посаду теж було значно менше, ніж кандидатів-чоловіків.

Якщо говорити про партії, то серед тих, що отримали найбільше мандатів, найвищий відсоток обраних жінок-кандидатів у списках партії "Наш край" – 40,3% та "Слуга народу" – 39,1%, а найнижчий у ВО "Свобода" – 26%.

Нагадаємо

Місцеві вибори, що пройшли в Україні 25 жовтня вперше проводилися з "гендерною вимогою". Гендерний мінімум для жінок і чоловіків у партійному виборчому списку, за новим Виборчим кодексом, становить 40%. Партії, що не дотримувалися цього принципу, не реєстрували на виборах.

* * *

На місцевих виборах умовний бар'єр в 5% подолали п'ять парламентських партій, які разом отримали 51% підтримки. Як демонструє результати соціологічна група "Рейтинг" з посиланням на дані територіальних виборчих комісій, на місцевих виборах, умовний 5% бар'єр подолали:

"Слуга народу" (14,5%), "Європейська солідарність" (13,7%), "Опозиційна платформа - За життя" (12,5%), "За майбутнє" (8,6% ) і "Батьківщина" (8,5%). Відсотки розраховані від загальної кількості голосів виборців, які підтримали партії.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме