"Підтримати"
Новини
Всі новини

На Камчатці катастрофа: загинуло 95% морських організмів в Авачинській бухті

У Авачінській затоці біля берегів Камчатки, де були виявлені сліди забруднення, майже повністю загинули організми (бентос), що мешкають на морському дні. Про це крайовій владі розповіли співробітники Кроноцького заповідника, КамчатНДРГ і Камчатського філії Тихоокеанського інституту географії, які проводили занурення в водах бухти.

“Ми брали проби, проводили пошуки загиблих тварин і виконували занурення для обстеження бентоса. Наші результати показали, що стан морських ссавців, птахів знаходиться в нормі. На березі ми також не знайшли ніяких викидів великих загиблих морських тварин, птахів. Однак при зануренні ми виявили, що на глибинах від 10 до 15 метрів спостерігається масова загибель бентоса — 95% мертві. Збереглися окремі великі риби, креветки, краби, але в дуже невеликій кількості”, — цитує пресслужба уряду слова вченого Івана Усатова.

Раніше губернатор Камчатського краю Володимир Солодов заявляв, що влада розглядає три можливі версії забруднення океану: техногенне забруднення, природний вплив і сейсмічну активність.

В рамках з’ясування причин фахівці перевірять Козельський і Радигінський військові полігони, розташовані поблизу Петропавловська-Камчатського.

“Найбільш очевидна відповідь, де може бути джерело забруднення, це Козельський полігон отрутохімікатів. Прямо зараз там знаходиться група фахівців, знімає всі проби, аналізує цілісність конструкцій, проводить виміри”, — сказав Солодов.

Додамо, російські вчені відкинули версію про “вулканічну природу” мору тварин на узбережжі Камчатки.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини