"Підтримати"
Новини
Всі новини

Третина працюючих в Польщі українців намагається там залишитися назавжди

За останні п'ять років відсоток іммігрантів з України, які заявили про своє бажання залишитися в Польщі на більш тривалий або навіть постійний термін, значно збільшився. Особливо збільшилась кількість бажаючих залишитися в Польщі після 2019 року.
Настрої українських трудових мігрантів в Польщі все більше демонструють тенденцію до асиміляції і залучення до переїзду як мінімум одного члена сім'ї. У зв'язку з цим потік коштів, які перераховуються мігрантами в Україні, буде прогнозовано зменшуватися.
Про це заявляє Аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal з посиланням на свіже дослідження Національного банку Польщі.
Понад половина іммігрантів в Польщі прагнуть перевести як мінімум одного члена сім'ї. Згідно з даними Нацбанку Польщі, в 2015 році, переважна більшість українців (80%) планувала своє перебування в Польщі терміном до одного року. Однак в 2020 році більшість (52%) планує залишитися на термін понад три роки.
Аналітичний центр Gremi Personal так само відзначає в своїх соціологічних дослідженнях стрімке зростання попиту на вакансії для сімейних пар. Згідно соцдослідження Gremi Personal, близько 15% респондентів планують переїжджати до Польщі з сім'ями. При цьому кожен третій (31%) українець, який працює в Польщі, має плани, які стосуються безпосередньо асиміляції в Польщі: отримання дозволу на постійне проживання/громадянства, перевіз сім'ї, придбання нерухомості або відкриття бізнесу.
Як зазначає генеральний директор Gremi Personal Томаш Богдевіч:

«Нинішня ситуація нагадує тенденцію з польськими мігрантами в Західну Європу після вступу Польщі до Європейського Союзу. Спочатку човникова міграція все ще була активною, але з роками частка поляків, які бажають залишитися за кордоном (особливо в Британії) на більш тривалий термін, стрімко збільшувалася. Але в разі міграції польських громадян всередині Європейського Союзу це не така проблема, як у випадку імміграції з України до Польщі зважаючи на жорсткіші імміграційних правил для українців. Простими словами, якщо українці зважаться на постійний переїзд з сім'єю і пройдуть всі офіційні процедури, дуже малоймовірно, що вони повернуться на Батьківщину».
Так само важливо що «соціальний пакет» від польського уряду мотивує українців мають ВНЖ в Польщі з доступом до ринку праці, залишитися в Польщі на тривалий термін і перевезти сім'ю.

Вже з 2019 роки українці можуть щомісяця отримувати 500 злотих (близько 3600 грн). допомоги на кожну дитину в рамках програми «Сім'я 500+». Щорічно до нового навчального року українські сім'ї можуть розраховувати на 300 злотих на дитину-школяра за програмою «Добрий старт 300+» для збору в школу.
Крім того, з 1 серпня 2020 року для українців доступний туристичний бон, покликаний підтримати сімейний відпочинок і внутрішній туризм в Польщі в зв'язку з пандемією. Також польський уряд підтримує незаможні українські сім'ї харчовими наборами до свят, виплатами соціальних стипендії для студентів сімей з невисоким доходом, а працюючі Польщі українці в наслідку можуть розраховувати на польську пенсію.
Джерело: Капітал


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме