"Підтримати"
Новини
Всі новини

Біотехнології: в Ізраїлі для пересадки ростять кістки з жирових клітин

Ізраїльська біотехнологічна компанія Bonus Biogroup навчилася вирощувати кісткові клітки з власного жиру хворого. Нова кістка добре приживається на хворому місці і не відторгається.

Стартап Bonus Biogroup з Хайфи розробив спосіб вирощування в лабораторії кісткових клітин для пересадки хворим з серйозними дефектами кісток. Кістку виготовляють з власного жиру хворого, вирощують протягом 2 тижнів і вводять в область дефекту. За лічені місяці хворі одужують, і у них повністю відновлюється функціональність.

У Дані Якобсона, жителя кибуца Мішмар ха-Емек, була роздроблена ліва нога. Після лікування він зміг не тільки ходити без милиць, а й займатися спортом. Лікарі відкачали з організму Дані трохи жиру, виростили з них в лабораторії нові кісткові клітки і ввели за допомогою ін'єкції прямо в постраждалу кістку. Через 6 тижнів після ін'єкції новостворена кістка повністю заповнила дефект.

Федеральне управління США з контролю за ліками (FDA) видало компанії Bonus Biogroup ліцензію на застосування спеціального шприца для введення вирощеної в лабораторії кісткової тканини. Це перший етап отримання потрібних дозволів, і передбачається, що метод, який вже застосовується для лікування хворих в Ізраїлі, протягом 3 років стане застосовуватися в усьому світі.

"Ніхто в світі ще не зміг виростити людські тканини поза організмом хворого, - каже генеральний директор компанії Bonus Biogroup д-р Шай Мерецкий. - Нам вперше вдалося виростити живу функціональну тканину, що заповнює дефекти кісток".

Зараз компанія Bonus Biogroup проводить клінічні випробування по відновленню кісток верхньої та нижньої щелепи під керівництвом щелепно-лицьового хірурга д-ра Ефраїма Цура. Випробуваннями по відновленню кісток кінцівок керує Німрод Розен з лікарні "Ха-Емек".

Новий метод, як уже сказано, був застосований при лікуванні 40 хворих. У одного з них внаслідок нещасного випадку на будмайданчику були роздроблені кістки кисті руки. Йому ввели клітинну суспензію, і через 2 місяці він зміг повернутися на роботу.

"Наша розробка може допомогти мільйонам хворих з осколковими переломами кісток, пухлинами, інфекційним остеомієлітом, кістами, віковими дефектами кісток і іншими патологіями. Ми вже лікували людей, яким загрожувала ампутація кінцівки, медики не могли запропонувати їм ніякої альтернативи, а наш метод дозволив їм уникнути ампутації", - розповів Мерецкий.

Ця технологія скоро стане першою лінією лікування великих дефектів кісток. Ринок сьогодні оцінюється приблизно в 8 мільярдів доларів і буде рости в міру старіння населення. Це значить також, що ампутація залишиться в минулому!

Джерело: lifter
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини