"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Антарктиді на станції "Академік Вернандський" працює 24-а українська експедиція

Урочисті проводи 24-ої Української антарктичної експедиції на станцію "Академік Вернандський" на найпівденнішому континенті в світі відбулися наприкінці березня. Про це повідомляє прес-служба НАНЦ.

Науковці здійснять ряд метеорологічних досліджень: спостереження за зміною клімат, за зміною рівня моря, його солоності і температури, за станом та динамікою "озонової діри", за впливом змін клімату на льодовики та снігонакопичення в регіоні.

Українські полярники виконуватимуть геофізичні дослідження, зокрема, моніторинг стану космічної погоди (сонячна активність, магнітні бурі, гігантські грози у верхній тропосфері тощо), монітирониг стану навколоземної плазми, гірських порід та стану льодовиків.

Окрім того учасники експедиції проводитимуть біологічні дослідження антарктичних мікроорганізмів (бактерії, дріжджі, міцеліальні гриби), флори (зокрема, квітів Антарктиди – колобантуса та десшампсії, антарктичних мохів та лишайників). Слідкуватимуть за гніздуванням домініканських мартинів та поморників. Моніторитимуть популяцію пінгвінів дженту та аделі, як індикатора стану запасів криля у Південному океані, здійснять фотоідентифікацію китів, касаток та проведуть аналізи складу антарктичних ґрунтів.

"Важлива особливість також у тому, що 24-та експедиція стане першою нашою експедицією, яка повністю – від лиж до окулярів і шапок, тобто з ніг до голови – одягнена в українську продукцію. Це переважно експериментальні зразки, але це є гарним прикладом партнерства науки і бізнесу для прогресу нашої країни, і сподіваюсь, це стане гарною традицією", – розповіла міністерка освіти та науки Лілія Гриневич.

Очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий зазначив, що одним з важливих напрямів є також розвиток туризму на станції.

На "Академіку Вернадському" планують створити туристичний центр, де буде багато цікавої інформації, інтерактивні розваги та сувеніри. Першим кроком до цього стало створення "антарктичної гривні", яку було презентовано під час заходу. На ній зображені традиційні символи Антарктики – пінгвіни, кит та чайки, а також емблема станції "Академік Вернадський". Окрім цього, гостей очікуватимуть цікаві магніти з пінгвінами у вишиванках.

"Розвивати цей напрям надзвичайно важливо, адже станція "Академік Вернадський" є однією з найбільш відвідуваних туристами в Антарктиді. За рік до неї навідується 4 тис людей з усього світу. І багато з них вперше знайомляться з Україною саме там – в Антарктиді!" – резюмував Дикий.

Джерело: https://uac.gov.uaПриєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини