"Підтримати"
Новини
Всі новини

54-річний Михайло Грицаюк з Тернопільщини за своє життя написав 3230 картин

Для художника кількість робіт не надто важлива. Головне, на думку автора, аби вони захоплювали глядача. Але все ж у планах – 5 тисяч картин.

Полотна шумського митця дійсно закарбовуються у пам’яті. Одні вражають реалістичністю, інші – оригінальністю, а деякі стають джерелом натхнення. За 50 років творчості Михайло Грицаюк став відомий не лише в Україні, а й за кордоном. На його рахунку – 18 персональних виставок у рідному Шумську, Тернополі та Києві.

Мистецька стезя Михайла Грицаюка бере початок із дитинства.

«Я дуже багато малював, удома не було жодного чистого аркуша – все розфарбовував. Перші гроші за свої картини я отримав, коли служив у війську. Тоді й почав рахувати свої полотна. Три тисячі двісті тридцять вже створив. А мрію намалювати тисяч п’ять. Якою буде ювілейна картина – ще не придумав».

Зазвичай народний майстер України з живопису Михайло Грицаюк творить великі картини. Утім є у його колекції і серія мініатюр, розміром 20 на 30 сантиметрів, портрети, а також дерев’яні ікони. Чимало іменних образків митця стали оберегами наших військових на Сході України. Вправна рука шумського художника вимальовувала лики святих та зображувала біблійні сюжети на стінах храмів Рівненщини та Хмельниччини. У 80-х роках майстер  розписав дерев’яну церкву в селі Снігурівка Лановецького району, яка, на жаль, кілька років тому згоріла.

Українські пейзажі, міські провулки, ошатні сільські вулиці  митець зображує не лише на полотнах, а й на стінах приватних будинків. Вони  приковують погляд, захоплюють простотою і вражають своєю незвичайністю.

 

Джерело: Погляд

  

 

 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме