Все новости

Система ProZorro.Sale — як купувати в держави

Рухаючись шляхом реформ, Україна створила та успішно використовує одну з найбільш ефективних модель електронних закупівель і продажів — ProZorro. Наразі сервіси системи вже заощадили та заробили державі десятки мільярдів гривень та допомогли представникам малого й середнього бізнесу укласти угоди на загальну суму понад 1 000 000 000 000 гривень. Окремої уваги заслуговує сервіс Прозоро Продажі, який відкрив українцям можливість купувати державні активи на конкурентних умовах.

Як стати учасником торгів у системі Прозорро.Продажі

Оскільки ProZorro — це лише державна база даних, взаємодіє з нею забезпечують приватні офіційні електронні майданчики. Отже, для того, аби претендувати на той чи інший лот — об’єкт нерухомості, лісопродукцію чи право на видобуток корисних копалин — потрібно спочатку обрати відповідний майданчик, орієнтуючись на такі основні критерії:

  1. Наявність технічної та консультативної підтримки.
  2. Зручний та продуманий інтерфейс особистого кабінету.
  3. Відгуки користувачів.
  4. Безперебійна робота 24/7.
  5. Наявність додаткових сервісів.

Слід пам’ятати, що великий майданчик, який займає провідні позиції на ринку, з меншою ймовірністю раптово припинить своє існування. Обравши майданчик, можна перейти до реєстрації на ньому. Для цього учаснику електронних торгів потрібно буде обрати тип суб’єкта господарювання та залишити відповідні персональні дані:

● ПІБ;

● номер телефону;

● адресу електронної пошти;

● ІНН;

● код ЄДРПОУ (для юросіб);

● фактичну та поштову адресу.

Від учасників-нерезидентів потрібно буде вказати також країну походження та унікальний реєстраційний номер, який в ній використовується. Після реєстрації на Прозоро та активації облікового запису користувач може переходити до пошуку аукціонів. Для цього на майданчиках передбачений відповідний розділ із зручним пошуком.

Участь у торгах

Знайшовши цікаву пропозицію від Фонду держмайна або інших органів приватизації, користувач може подати заявку на участь у торгах. У призначений організатором день відбудеться аукціон, в ході якого учасники будуть підвищувати стартову ціну на певну фіксовану суму — крок аукціону. І так до того часу, поки не залишиться бажаючих підвищувати останню ставку.

Варто пам’ятати, що за найбільш цікаві лоти боротись доведеться довго — подекуди торги продовжуються годинами через шалену конкуренцію. Особливо — за нерухомість у столиці або дозволи на користування надрами. Тому цінник будь-якого об’єкта завжди змінюється в бік ринкових показників.

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Также по теме
Вторая мировая восемьдесят лет спустя: новые цифры потерь. Инфографика
Самые распространенные виды взяток в Украине
Анализ запросов украинцев в интернете показал, что больше всего беспокоит жителей каждой области Украины
СМИ: жители ОРДЛО остаются без украинских пенсий
Долг Киева за электроэнергию составляет более 1 млрд грн
Лучшее за неделю
Мультимедиа
Северодонецк превращают в цветущий город. Видео
Пресс-марафон президента Зеленского в прямом эфире (обновлено)
Отказаться от пластика в быту не так уж и трудно, считает винницкая семья. Видео
Совсем скоро у каждого дома будет свой робот-помощник. Видео
Станет ли хитом саундтрек Вакарчука к фильму "Захар Беркут". Видео