"Підтримати"
Новини
Всі новини

Види бейсбольних біт

Бейсбол - гра з мінімальним набором спорядження. Фактично вам потрібні м'яч і бейсбольна біта. Але водночас бейсбольні біти бувають різних видів, кожен з яких відрізняється додатковою конфігурацією. Велике розмаїття виправдане тим, що кожному спортсмену потрібно підібрати біту під особливості свого стилю гри. 

 

Матеріали для біти

Насамперед, біти відрізняються матеріалом. Від нього залежить легкість біти, її міцність, швидкість і стиль удару.

Будь-які види біт можна купити в спеціалізованих спортивних магазинах. Там представлені особливі моделі, які призначені для гри, а не зроблені як сувенір. Знайти відповідний спортивний снаряд можна й онлайн. Перевага сервісів подібних OLX або онлайн-магазинів у великому виборі спортивних товарів. Тут ви можете вибрати і біту, і акваланг, і bmx для велотрюків.

Деревина

У класичному варіанті біту роблять із деревини. Саме таку використовують у професійних лігах. Вона стала стандартом з перших днів існування бейсболу. Дерев'яні моделі використовують і малі, і вищі ліги в різних країнах.

Однак від ліги до ліги деревина може змінюватися. Наприклад, раніше активно використовували білий ясен. А сьогодні професійні спортсмени переключилися на кленове дерево. Популярність набирають бамбук і гікорі, проте в багатьох професійних лігах ці матеріали заборонені.

Алюміній

Ще один популярний варіант - алюмінієва біта. Її використовують у маленьких лігах або в школах. Особливості матеріалу:

  • міцніші та довговічніші, ніж дерево;

  • універсальні для молодших гравців;

  • підходять для обробки хорошого удару.

Удар м'яча об алюмінієву биту може компенсувати недостатню силу гравця. Через особливості матеріалу збільшується і точність удару.

Композит

Композитний матеріал включає відразу кілька складових: пластик, графіт і навіть титан. Використовують такі біти в дитячих іграх, у багатьох професійних лігах вони заборонені.

Недолік композитних біт у високій вартості за недостатньої міцності. Вразливе місце біти - між ручкою і стволом.

Гібрид

Гібридні біти забрали собі сильні сторони алюмінію і композиту. Ручку роблять алюмінієвою, а ось ствол - з литих композитних матеріалів.

Перевага такої біти в її довговічності. Інструмент стійкий до деформацій, вигинів і дефектів. Недолік полягає у високій вартості. До того ж гібридні біти часто заборонені на змаганнях.

Розмір і вага

Щоб не помилитися з вибором біти, додатково оцініть її розміри:

  • дітям потрібні легкі біти до 750 г і завдовжки від 61 до 74 см;

  • підліткам - від 750 до 850 г, завдовжки від 74 до 81 см;

  • дорослим - від 850 г до 1 кг, довжиною від 81 до 86 см.

При цьому потрібно враховувати фізичні характеристики самого гравця. Адже біта має зручно лежати в руках.

Щоб гра в бейсбол була цікавою і безпечною, потрібно правильно обирати біту. Насамперед оцінювати потрібно матеріали та розміри самого інвентарю. Вибираючи спеціальне оснащення для гри, враховуйте вимоги вашої ліги та поради тренера. Краще порадитися з ним перед покупкою.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини