Новости
Все новости

Союз Байдена-Порошенко. Як Білому дому стати противагою до Кремля. Андрес Аслунд

Україна досягла великого прогресу за останні два роки. Демократичні і прозахідні українські лідери, які прийшли до влади в лютому 2014, повернули в Україну демократію і провели три раунди вільних і чесних виборів на всіх рівнях влади. Українська нація об'єдналася і успішно встала на захист своєї країни від російської агресії. Після двох років спаду, викликаних російською агресією, економіка, схоже, відштовхнулася від дна.

Але ситуація далека від безпечної.
Українці втомилися від бідності і страждань.
США надали новій українській владі відчутну підтримку, але потрібно більше. Ми пропонуємо створити двосторонню міжурядову комісію під керівництвом віце-президента США Джо Байдена і українського президента Петра Порошенка.

У вересні 1996 року Україна та США створили комісію Кучми-Гора, яку тепло згадують багато американців і українців, які брали участь у ній. Вона стала інструментом для встановлення більш ефективного співробітництва між нашими країнами, ніж будь-коли раніше – так і згодом теж. Сьогодні нам знову потрібен цей формат співробітництва.

Байден – провідник політики США в Україні
. За останні час він відвідав Україну тричі, і зараз знаходиться в Києві в рамках четвертої поїздки. Він розмовляє по телефону з президентом Порошенко і прем'єром Яценюком буквально кожні десять днів. Було б природно формалізувати це співробітництво.

У 2016 році на Україну чекають серйозні виклики: російська агресія, корупція і бідність

Без будь-якої на те причини США були виключені з багатосторонніх переговорів України з РФ, Німеччиною і Францією. Ці переговори привели до двох угод про припинення вогню в Мінську, які Росія постійно порушує. Офіційно США підтримують мінський процес, але вони повинні надати Україні більше підтримки.

Комісія Байдена-Порошенко могла б посилити роль США як противаги до Росії. Цьому сприятиме те, що США схвалили виділення $300 мільйонів на військову допомогу Україні, що показало Росії причини для більшої військової стриманості.

Також США активно брали участь в українських економічних реформах, які просунулися значно далі, ніж будь-коли раніше з моменту здобуття Україною незалежності: відбулися масштабні енергетичні реформи, фіскальне коригування та очищення банківської системи. Американське уряд підтримав чотирирічну програму на $17,5 мільярдів і надав $3 млрд у вкрай необхідних кредитних зобов'язаннях, які допомогли наповнити виснажені міжнародні резерви країни.

Вісімнадцять місяців важких реформ, результати яких тільки зараз стають помітні, втомили українців, але без додаткового фінансування Україні потрібна фіскальна дисципліна. Американський міністр фінансів Джек Лью зовсім нещодавно відвідав Україну, і візит Байдена буде життєво важливим для того, щоб переконати український парламент прийняти новий Податковий кодекс та реалістичний бюджет, який буде раціональним і задовольнить МВФ, від чийого фінансування залежить Україна.

Реформи в правоохоронній та судовій сфері виявилися більш складними в проведенні, ніж економічні. Численні групи інтересів заблокували реформу прокуратури і судів, а також створення нових антикорупційних органів. Європейський союз намагається переконати українську владу прийняти правильне рішення, але успіхи поки були обмеженими. Якщо в рамках комісії будуть проводитися регулярні зустрічі, американський віце-президент отримає можливість використовувати свій вплив для вирішення цих складних питань.

В минулому липні міністр торгівлі США Пенні Пріцкер, сім'я якої походить з України, провела у Вашингтоні масштабну американо-українську інвестиційну конференцію у Вашингтоні, і відвідала Україну двічі з моменту Революції гідності. Багато американських корпорацій зацікавлені інвестувати в Україну і український уряд в таких інвестиціях зацікавлений. Комісія надала б стабільний майданчик для просування інвестицій, що стало б ще одним стовпом співробітництва між країнами.

Україна й США вже активно співпрацюють; але, з урахуванням важкого становища США слід докласти більше зусиль, створивши п'ять робочих груп, в яких брали б участь їх міністри.


У 2016 році на Україну чекають серйозні виклики: російська агресія, слизькі дипломатичні процеси, корупція, бідність, завдання економічної стабілізації і зростання.
Комісія Байдена-Порошенко допомогла б об'єднати зусилля США і України та гарантувати, що Україна впорається з цими викликами і рано чи пізно приєднається до Заходу.

Андерс Аслунд на НВ

Подписывайтесь на аккаунт InfoKava.com в Twitter, Facebook или Telegram: в одной ленте новостей - все, что стоит знать о события в Украине и в мире о политике, бизнесе, культуре и экономике.
Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показать еще новость