"Підтримати"
Новини
Всі новини

За рівнем життєздатності Київ попав у десятку найгірших міст світу

 

Відоме британське видання The Economist опублікувало щорічні дані рейтингу рівня життя для міст світу. Київ опинився у десятці з самого низу. Як виміряти життєздатність? Щорічний індекс @TheEIU  оцінює 173 міста за п'ятьма категоріями: стабільність, охорона здоров'я, культура і навколишнє середовище, освіта та інфраструктура.

Надаємо переклад статті у The Economist. Чи погоджуємося ми з такою оцінкою? і чи справді у Києві жити гірше, ніж у Каракасі?

Як ви вимірюєте придатність для життя? EIU, наша сестринська компанія, розробила формулу, яка допомагає компаніям розраховувати надбавки за роботу в складних умовах при переїзді їхніх співробітників. Щорічне дослідження оцінює 173 міста за п'ятьма категоріями: стабільність, охорона здоров'я, культура та навколишнє середовище, освіта та інфраструктура. Наша карта та графіки нижче показують, як міста порівнюються цього року.

У 2024 році Відень знову посів перше місце, здобувши звання найпридатнішого для життя міста світу третій рік поспіль. Австрійська столиця отримала ідеальні бали в чотирьох з п'яти категорій індексу, але відсутність великих спортивних подій призвела до того, що в категорії "Культура та навколишнє середовище" вона отримала 93,5 бала зі 100 можливих. (В інших видах культури цього далеко не бракує). Три інші європейські міста увійшли до першої п'ятірки: Копенгаген, Цюріх і Женева. Усі три міста вирізняються скромною чисельністю населення, що, як правило, призводить до нижчого рівня злочинності та менш переповнених доріг і систем громадського транспорту. Два канадських міста - Калгарі та Ванкувер - і чотири в Азійсько-Тихоокеанському регіоні - Мельбурн, Сідней, Осака та Окленд - завершують першу десятку (див. карту).

Понівечений війною Дамаск залишається внизу таблиці. Сирійська столиця є найменш придатним для життя містом в індексі з 2013 року, а в 2024 році набрала лише 30,7 бала. Її показник стабільності на рівні 20 балів є найнижчим серед усіх досліджуваних міст, а Карачі - найнижчим. Київ також демонструє погані результати в цій категорії, другий рік поспіль потрапляючи в десятку найгірших міст за індексом. Тель-Авів має такий самий низький рейтинг стабільності, а його оцінки за інфраструктуру, культуру та навколишнє середовище впали на 7,2 та 6,7 балів відповідно на тлі війни в Газі. Ізраїльське місто опустилося на 20 позицій до 112-го місця, що є найбільшим падінням у цьогорічному дослідженні.

Після різкого падіння і відскоку протягом ковідних років, середній показник придатності для життя в усьому світі зріс лише на 0,06 бала за минулий рік, порівняно з 2,84 бала за 12 місяців до червня 2023 року (див. графік). Громадянські заворушення сколихнули Європу, коли французькі фермери заблокували автомагістралі до Парижа, а протести проти імміграційної політики спалахнули по всьому континенту. Заворушення в Нумеа в Новій Каледонії та протести в університетських містечках по всій Америці - які відбулися вже після проведення дослідження - не обіцяють нічого доброго для індексу наступного року.

Криза вартості життя також дає про себе знати. Хоча інфляція знижується в багатьох країнах, її наслідки, особливо для вартості житла, все ще відчутні. Високі ціни негативно впливають на показники інфраструктури, особливо в Австралії та Канаді. Якість життя в містах, можливо, є найвищою за останні десять років, але не всі відчувають це однаково.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини