"Підтримати"
Новини
Всі новини

Тетяна Малахова. Не опускати долу ні очі, ні руки, ні зброю

Схоже, що українцям, які на своїй території воюють з ворогом, який вдерся на нашу землю, вбиває і г'валтує наших людей, не можна ненавидіти. Вони повинні бути взірцем толерантності, всепрощення, бо їм же ж "далі жити з сусідом поруч". А те, що сусід - скажений вбивця, мало кого цікавить. Навіть у нашому ж середовищі. Треба "наводити мости". І у суспільство потроху закидаються "пробники"...

Тетяна Малахова - про нав'язування чужорідних тез і наративів шляхом впровадження фальші.

 Коли виробник просуває на ринок свій товар, він спочатку пропонує «пробники». Безкоштовні маленькі зразки товару, які ми куштуємо, нюхаємо, а тільки потім купуємо. На перший погляд здається, що це зроблено для нас, споживачів, щоб ми вибрали за своїм смаком товар, а тільки потім його купили. Це так, але є в цьому процесі ще одна мета - в залежності від наших уподобань виробник коректує тираж свого виробництва. Це дуже мудрий крок, і гроші, які виробник вкладає в безкоштовні для нас «пробники», потім повернуться до виробника неабияким прибутком, а ми в майбутньому заплатимо за ті безкоштовні пробники. 

Так і в політиці. Але політики запускають свої «безкоштовні пробники» не тільки для аналізу уподобань мас, а і для нав’язування своїх тез. Спочатку нісенітниця  ллється ротом «пробника», а коли маса «дозріє», виходять на арену вони. 

От є купа відомих публічних осіб. Вони начебто наразі ніде не працевлаштовані, молотять язиком наче від себе і їздять, начебто, за свій рахунок поза кордонами, щоб вставити свої п’ять копійок в компанії російських лібералів… (мені цікаво, чи всім чоловікам можна перетинати кордон, щоб потеревенити з російськими олігархами, які хочуть побудувати нову сильну Росію?) 

І  вони ж чиїсь «пробники», чи не так?  Тільки на перший погляд вони самостійні і безоплатні, але насправді, в них вкладають чимало грошей, щоб ці златоусти зондували настрої українців і коректували ті настрої в потрібному руслі. І вони добре справляються з цим, адже якщо з екрану якась «балакаюча голова» буде товкати кожного дня якусь «мантру», маси її підчеплять як дизентерійну паличку.

Але насправді це не їхні «мудрі тези», а тих, хто вкладає в них гроші і робить з них «авторитети». А ще гірше в цій халепі -  ми звикаємо до такого морального свавілля, коли «ніхто, якого звати ніяк» з високої трибуни несе ахінею, шокуючи, перш за все, цивілізований світ і дискредитує країну. Та грець з думкою всесвіту, страшно, що вони нав’язують українцям шкідливі, на мою думку, наративи. От наприклад, питання добра і зла, милосердя і боротьби, опору і другої щоки… 

Я знову про випадок в морі у Єгипті і про два табори, коли табір "милосердних" дорікав своїм опонентам, звинувачуючи їх у жорстокості і в тому, що вони в боротьбі з драконом перетворилися на дракона. І все це - звичайна маніпуляція на користь ворога.    

Тому що звинувачення жертви в відсутності співчуття  до вбивці в гострій фазі боротьби жертви  за життя -  це  завуальована підтримка вбивці з подальшим відбіленням його злочинів і перекладанням провини на жертву.

А оці всі звинувачення в «розлюдненні»  -   потужний психологічний тиск на жертву, який знецінює її втрати в боротьбі за існування, а ще нав’язує  жертві почуття провини і ставить її та злочинця поруч як двох винуватців трагедії. То як жінку та її ґвалтівника поставити перед суддею і судити обох за поламані троянди на рабатці, де саме і відбулося ґвалтування. Але про нього вже всі забули, судимо за зламані троянди, і, здається, жінка сильніше їх прим’яла…

Ці звинувачення в «розлюдненості» порушують  права жертви на захист свого  життя, але найголовніша мета  нападок  -  підірвати і розхитати морально-войовничій дух жертви, завдяки якому вона чинить фізичний опір і рятує своє життя. 

Погодьтесь, ми встояли не тільки завдяки зброї, але завдяки духу. На жаль, я часто бачу, як у багатьох людей поступово зникають віра і дух.  І не тільки через відкриту зневагу так би мовити політиків до України, які виглядають прямо-таки російськомовними соловейками. 

Поруч с ідеологічним тиском іде фінансове розбещення влади, яке б’є не гірше слова.  Уявіть собі людей, які віддають останні гроші на ЗСУ,  носять в госпіталь продукти, сидять на хлібі і воді, а тут - на тобі  -  новина про ексклюзивні барабани і «золоті пательні». Як це сприймати? 

Отакі вчинки - це не тільки фінансовий злочин, це перш за все ідеологічна диверсія, за яку треба давати довічне. Бо все, що робиться для підриву морального духу населення, абсолютно дорівнює злочинам зрадників-корегувальників і навіть російським ракетам. 

По законах воєнного часу кожне слово на користь ворога і кожна дія на шкоду України повинні каратися, бо ми тримаємось перш за все на вірі в перемогу. А усі оці закиди про немилосердних українців примушують нас винувато опустити очі долу. А потім руки і зброю? 

Будемо пильними, бо оці «безкоштовні пробники» дорого нам обійдуться в майбутньому. 

Тетяна Малахова,  InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини