"Підтримати"
Новини
Всі новини

Херсонщина: наслідки підриву Каховської ГЕС станом на ранок 9 червня

Голова Херсонської ОВА повідомив, що почала спостерігатися тенденція до зменшення води. Але поки що вона суттєво не впливає на загальну ситуацію.

Про це Олександр Прокудін заявив під час ранкового відеозвернення щодо поточної ситуації з підтопленнями у Херсонській області. За його інформацією, у Херсоні вода тримається на відмітці 5,35 м. Спостерігається, що за вечір вода впала на 20 см.

Так, станом на 9 червня, у 32 населених пунктах Херсонщини затоплено 3624 домівки. Евакуйовано — 2352 людини та близько 550 тварин.

8 червня очільник "Укргідроенерго" Ігор Сирота розповів:

“Рівень води вже 12,5 метрів. Це нижче “мертвої” точки 12,7 метра, коли ми вже не можемо робити водозабір у населені пункти й для ЗАЕС”.

За словами очільника “Укргідроенерго”, падіння води, можливо, зупиниться на рівні приблизно три метри.

“Якщо гребля в нижній частині зруйнована до самої основи, глибина водосховища буде не більше ніж три метри, а воно саме зменшиться в ширині з 3,5 км, як це було до підриву, до 1-1,2 км, тобто повернеться в річище Дніпра, яким воно було до будівництва самого водосховища”, – пояснив посадовець.

При цьому Сирота додав, що якщо зараз водосховище спадає на один метр на добу, то це триватиме ще сім-вісім днів. Водночас він інформує, що одна половина станції вже повністю під водою, друга половина на 70%. Однак земляна вставка між шлюзом і станцією також уже під водою і піддається розмиву.

Нагадаємо, через падіння рівня води у Каховському водосховищі виникла загроза для безпеки Запорізької АЕС, чиї реактори охолоджуються водою з цієї водойми, однак поки що немає “безпосереднього ризику для ядерної безпеки”.

Як відомо, вночі проти 6 червня російські окупаційні війська підірвали Каховську гідроелектростанцію. В Укргідроенерго заявили, що ГЕС не підлягає відновленню. При цьому неконтрольоване зниження рівня водосховища є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС.

Каховська ГЕС забезпечувала річне регулювання стоку Дніпра для живлення електроенергією, зрошення та водозабезпечення засушливих районів півдня України і навігацію від Херсона до Запоріжжя. Внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС під водою опинилися 80 міст і сіл.

Натомість війська РФ 8 червня відкрили вогонь по Херсону в той час, коли у ньому триває евакуація місцевих жителів через затоплення, спричинене підривом росіянами Каховської ГЕС.

До слова, в УПЦ МП заявили, що підрив армією РФ Каховської ГЕС нібито може бути “покаранням за виселення московського патріархату з Лаври”, а події в Україні зчинив “диявол”.

Джерело: "Укргідроенерго", "Прямий"


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме