"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чи можна буде цього року купатися в морі на Одещині

На Одещині як мінімум рік небезпечно для життя купатися в морі, рибалити та відпочивати на пляжах. Таким чином, курортний сезон у регіоні цього року через підрив окупантами греблі Каховської ГЕС провалено,  розповів  директор Українського національного центру екології моря Віктор Коморін.

"Одна з головних проблем, що виникла через підрив дамби Каховської ГЕС, - це занижена солоність води в Чорному морі", - сказав Коморін.

Він пояснив, чому саме ця проблема так сильно вплинула на екологію цілого регіону та унеможливила відкриття курортного сезону.

Насамперед велика кількість прісної води та токсичних речовин, які ринули в Чорне море після прориву греблі, змінили природне середовище проживання бичків та мідій. Коморін висловив припущення, що велика кількість цих мешканців Чорного моря вже загинула і продовжуватиме гинути.

"На рік ми відрізані від курортного сезону. Не рекомендую купатися, рибалити та вживати морепродукти", - застеріг директор Українського національного центру екології моря.

Коморин попередив, що токсичні речовини продовжуватимуть накопичуватись на морському дні ще не один рік. А повною мірою оцінити масштаби катастрофи, з якою зіткнулося Чорне море, можна буде вже під час осінніх штормів.

Джерело: Новини N


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме