"Підтримати"
Новини
Всі новини

Як уникнути шахрайства в Інтернеті - поради фахівців

У сучасному світі  з'являється все більше шахрайських схем, пов'язаних з Інтернетом. Якщо ви не дуже обізнані, то краще зверніться за допомогою до тих, хто добре розбирається у цій справі. Але навіть якщо ви добре знаєте, що таке Інтернет, все одно будьте дуже уважні, не дайте шахраям себе ошукати.

Під різними приводами шахраї поширюють фішингові посилання, за якими просять перейти та ввести дані для входу на сторінку в соцмережах або в месенджер користувача.

Приклади таких схем:

1) шахраї пропонують роботу в інтернеті тим, хто зацікавився пропозицією, – надсилають фішингові посилання нібито для авторизації. Щоб авторизуватися на шахрайському сайті, пропонується ввести дані для входу в облікові записи в соцмережах та месенджерах. Після введення дані автоматично стають відомі шахраям;

2) шахраї розсилають смс-повідомлення про виклик до суду від адресата SUDpovistka нібито від імені Печерського районного суду. Такі повідомлення містять скорочене посилання на фішинговий сайт. Цей сайт імітує сторінку входу до системи "Електронний суд", де користувачеві пропонують авторизуватися за допомогою месенджера в телеграмі, а саме ввести номер телефону та код, який буде надіслано в телеграм. Після введення цієї інформації вона стає автоматично відома шахраям, унаслідок цього аферистам вдається отримати доступ до месенджера користувача.

Як шахраї використовують взламані акаунти в соцмережах та месенджерах? 

Коли шахраї отримують доступ до акаунтів, вони змінюють паролі, далі від імені зламаних користувачів розсилають їхнім друзям повідомлення з проханням позичити гроші.

! Пам’ятайте, приводів, під якими у вас просять ввести дані для входу в облікові записи, може бути безліч. 

Щоб уникнути шахрайства:

  • перевіряйте сайти, на яких вводите дані для входу в свої облікові записи в соцмережах та месенджерах;
  • налаштовуйте двофакторну автентифікацію – це, коли для входу в акаунт, крім логіну та пароля потрібно ввести код підтвердження, що приходить на телефон, електронну скриньку або у відповідний застосунок;
  • не переходьте за посиланнями, навіть якщо вони надійшли в листі від друга. Пам’ятайте, шахраї могли отримати доступ до акаунту друга. Спершу зателефонуйте другові та запитайте, чи справді посилання від нього.
  • Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ або повідомте про ваш випадок за номером телефону: 0 800 505 170.

Під які сайти можуть маскуватися шахраї

  • банків і державних установ;
  • міжнародних організацій;
  • дошок онлайн-оголошень;
  • інтернет-магазинів.

Джерело: Міністерство юстиції України


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме