"Підтримати"
Новини
Всі новини

Ситуація на Херсонщині: що відбувається саме зараз?

Відбудова Каховської ГЕС коштуватиме до $1 млрд та триватиме 5 років, розповів керівник «Укргідроенерго» Ігор Сиротa.

Він розповів, з якою швидкістю спустошується водосховище. Водосховище буде спрацьовано до «мертвої точки» приблизно за 4 доби. Пік спрацювання водосховища, коли води буде найбільше, очікується сьогодні о 16-17 годині.

По Запорізькій АЕС ситуація контрольована, катастрофічних наслідків не очікується. Головна проблема – без води залишиться велика частина трьох областей: Херсонської, Миколаївської та Запорізької, відзначив Сирота.

За приблизними оцінками, 35-37 сіл буде затоплено. Зараз вода у деяких місцях йде дуже потужно, є випадки, коли у течії Дніпра несло навіть будинки.

На питання коли вода відійде, керівник "Укргідроенерго" сказав:

За нашими розрахунками, за 7-10 дні все це буде спрацьовано і вся вода відійде далі у море. 

Наразі у критичному становищі перебувають мирні жителі тимчасово окупованих населених пунктів Херсонщини та Криму, оскільки знищення дамби позбавило їх прісної води.

Але виявився неочікуваний для росіян ефект. Були затоплені позиції російських військових підрозділів, що може призвести до масштабного змиву російських мінних полів  та їх детонації у хаотичному порядку. Є випадки попадання у небезпечну зону російських окупантів, яких ніхто не попередив, і вони стали заручниками операції своїх же військ. 

Джерело: Forbes  Ukraine, InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини