"Підтримати"
Новини
Всі новини

Каву потрібно пити фільтрувану, прийшли до висновку кардіологи

Норвезькі та шведські кардіологи і дієтологи вважають, що використання фільтра при приготуванні кави прямо пов'язане з довголіттям. Нефільтрована кава містить речовини, що підвищують рівень холестерину в крові. Використання фільтра видаляє його і знижує ймовірність серцевих нападів і передчасної смерті. Так стверджує Даг Тель, провідний автор дослідження з Гетеборзького університету (Швеція). Результати дослідження опубліковані в European Journal of Preventive Cardiology.

Однак це - погана новина для тих, хто вважає за краще грецький і турецький методи кавоваріння.

Нефільтрована кава, в т. ч. по-грецьки і по-турецьки, а також кава, приготована у френч-пресі, містить більше речовин, які підвищують рівень тригліцеридів і холестерину, вважають дослідники. Тоді як паперовий фільтр, через який кави струмує тоненькою цівкою, затримує ці шкідливі речовини.

Вчені також дійшли висновку, що пити фільтровану каву корисніше, ніж не пити кави взагалі.

У новому дослідженні, яке тривало 20 років, взяли участь понад півмільйона здорових норвезьких чоловіків і жінок у віці від 20 до 79 років.

Результати показали, що вживання не фільтрованої кави підвищує ризик смерті у чоловіків, старших 60 років. У них частіше спостерігалися серцево-судинні захворювання.

Вживання фільтрованої кави було пов'язано зі зниженням ризику смерті з будь-якої причини на 15 відсотків, а також зниженням ризику смерті від серцево-судинних захворювань у чоловіків на 12% і жінок - на 20%.

Дослідження показало, що у тих, хто пив від однієї до чотирьох чашок фільтрованої кави в день, був найнижчий рівень смертності.

Нові висновки підтверджують результати інших досліджень, присвячених користі кави для здоров'я. За даними Американської асоціації кардіологів, фільтрована кава підвищує розумову сконцентрованість і працездатність, а також піднімає настрій.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини