"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чи будемо ми пити каву після пандемії коронавірусу COVID-19

Пандемія коронавірусу COVID-19 спровокувала справжню бійку за кавові зерна в минулому місяці. Ростери працювали з усіх сил, щоб задовольнити попит з боку складів, в той час як через пандемію спостерігалися збої в постачанні, пише Financial Times.

Хосе Маркос Магальес, глава другого за величиною кавового кооперативу Бразилії "Мінасул", спостерігав зростання поставок в Європу і Північну Америку. Минасул розраховував відвантажити 400 тисяч мішків (кожен з яких містить 60 кг зерен) за весь 2020 рік, але його замовлення перевищили цей рівень у березні. Зараз Магальес очікує, що міжнародні продажі в цьому році перевищать 800 тисяч мішків - що вдвічі більше від минулорічних 360 тисяч.

"У нас дуже високий попит, в основному з Європи.., споживання збільшилося в супермаркетах в США, і вони хочуть поповнити запаси", - сказав він.

Ціни на каву впали, коли на початку кризи китайські кафе закрили свої двері. Але потім, ціни відновилися, так як великі ростери кави, такі як Nestle, JAB і Lavazza, кинулися скуповувати кавові зерна. Ф'ючерсний орієнтир на високоякісну арабіку, що продавалася в Нью-Йорку, виріс з початку лютого на 20 відсотків до 1,20 долара за фунт, що робить його одним з найбільш ефективних товарів у світі. За той же період нафта впала більш ніж на 40 відсотків, а ціна на мідь знизилася приблизно на 8 відсотків.

Поки що в цьому місяці ціни коливаються, але у фокусі залишаються ризики з точки зору пропозиції, так як запаси скорочуються перед урожаєм в ключових країнах-виробниках арабіки в Латинській Америці. Постійно низькі ціни в 2018 і 2019 роках призвели до того, що багато виробників відмовилися від своїх ферм, а експорт з таких країн, як Гондурас і Колумбія, впав через зниження врожайності.

Сертифіковані акції арабіки на біржі ICE, ринку останньої інстанції для покупців зерен, з початку лютого впали на 11 відсотків до дворічного мінімуму.

"Існує дефіцит промитої арабіки", - сказав Роберто Велес, виконавчий директор Федерації колумбійських виробників кави, говорячи про зернах вищого сорту, оброблених для більш м'якого і чистого смаку.

Навіть в Бразилії, найбільшому в світі виробнику і експортері, деякі покупці не змогли знайти стільки джерел, скільки їм хотілося б. "Запаси низькі, і ми не змогли виконати всі запити. В результаті мені доводиться чіплятися до замовлень, але це тому, що мені не вистачає кави", - сказав Магальес.

Надії виробників покладаються на збір врожаю в Бразилії, який починається в травні, і на другий урожай в Колумбії, який розпочнеться наприкінці цього місяця.

Аналітики очікують, що ціни будуть плаваючими, оскільки трейдери намагаються вгадати, чи можливо буде зібрати, обробити і транспортувати урожай з Бразилії, який, як очікується, буде рекордно високим. На думку Карлоса Міра, аналітика Rabobank, через те, що багато працівників у країні не хочуть переміщатися на великі відстані, може виникнути нестача трудових мігрантів.

"Що буде з урожаєм, це велике питання", - сказав він, зазначивши, що пік пандемії, за оцінками, досягне Бразилії в кінці квітня - початку травня.

В Колумбії діють обмеження на поїздки, введені національною та місцевою владою, що створює проблеми для збору кави, сказав Велес. Навіть якщо збирати вишні, додав він, на кожному етапі від ферми до порту будуть виникати проблеми з логістикою.

Існує також невизначеність щодо споживання. Споживчий попит на упаковану каву в березні підскочив, згідно з даними компанії, що займається споживчими даними - Nielsen, щотижневі продажі в США виросли на 73% порівняно з попереднім роком.

Але товарні брокери Marex Spectron очікують, що загальний попит знизиться, оскільки домашнє кавування не може компенсувати недолік споживання в таких мережах, як Starbucks та інших закладах. Rabobank скоротив попит на 0,4 відсотка в 2020 році порівняно з 2,5-відсотковим збільшенням в 2019 році. Таке падіння буде аналогічним рівню, що спостерігався після фінансової кризи 2008 року.

Індустрія з ентузіазмом ставиться до відкриття кафе в районах, де вперше з'явився коронавірус. Стівен Херст, голова Mercanta, яка спеціалізується на поставках високоякісної кави для локальних ростерів та кав'ярень, сказав, що він побачив відновлення його азіатського кавового бізнесу. Хоча продажі в Європі і США призупинилися, активність в сінгапурському офісі "значною мірою нормалізувалася", сказав він.

"Азіатські країни знаходяться на іншій стадії кризи і виходять з неї", - сказав він.

В той же час, в Бразилії, Магальес сподівається, що постійний попит буде утримувати ціни на колишньому рівні.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме