"Підтримати"
Новини
Всі новини

Спецтрибунал для Путіна та Лукашенка - що це означає сьогодні

Спецтрибунал для Путіна та Лукашенка - що це означає сьогодні

Європарламент проголосував початок роботи зі створення трибуналу для Путіна та Лукашенка і Ко. Що це означає

 ЄП передав великий і персональний привіт Володимиру Путіну. Особисто для нього це означає, що європарламентарі: 

Вважають його покидьком рівня Мілошевича, і тому збираються полювати за його політичним скальпом і потім судити. Одна річ, бункерному розпльовуватися від міжнародних санкцій на посіпак, інша річ, - побачити для себе перспективу нового Нюрнберга.

 На даному етапі ЄП поставив собі завдання знайти юридичний шлях переслідування диктаторів з міжнародним імунітетом. Це можливо через рішення Радбезу ООН... яка паралізована через вето Росії й Китаю. Інший напрямок пошуку – через Генасамблею. ЄС тепер буде локомотивом цього процесу. Нам треба мінімум 129 голосів.

Аби Путіну не було сумно на трибуналі, до списку фігурантів включений і Лукашенко. Його формальний статус - поплічник агресора, неформальний - «молодший брат по щастю».  

Йдеться також про покарання Шойгу та інших високопосадовців, яких не можна притягнути до відповідальності за війну через Міжнародний кримінальний суд у Гаазі. Аналогічний трибунал був проведений у Нюрнберзі – тоді судили лідерів нацистів - близько двох десятків осіб.

Єврокомісар з юстиції Рейндерс повідомив, що ЄС вже обговорює з Києвом і Гаагою створення міжнародної спецпрокуратури, яка розслідуватиме злочини агресії.

Ще одна важлива ініціатива: Європарламент планує конфіскувати заморожені активи центробанку РФ і використати їх в якості репарацій для України. Це перший крок до конфіскації російських капіталів за кордоном. 

Рішення про початок створення трибуналу має показати російському панівному класу, що їхня країна зайшла у глухий кут. 

 «Це важливо, щоб зупинити у суспільстві імперіалістичний наратив», - вважає латвійський депутат Робертс Зіле.

 «Давайте не запізнимося бодай б з трибуналом, якщо вже ми запізнилися з «Леопардами». Так литовський депутат Європарламенту закликав колег негайно почати роботу.

Джерело: "Орестократія".


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме