"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Гренландії прискорено почали танути льодовики

Танення льодовиків у Гренландії, а також в Антарктиці, за останні тридцять років набуло гіперприскорення, свідчить нове комплексне міжнародне дослідження.

Дослідження виявило, що средньорічне танення льодового покриву у Гренландії з 2017 по 2020 рік було на 20% більшим, ніж на початку десятиліття, і більш ніж у сім разів перевищувало щорічне танення на початку 1990-х років.

Співавторка дослідження Рут Моттрем з Данського метеорологічного інституту, назвала нові цифри "справді катастрофічними". "Ми втрачаємо все більше і більше льоду в Гренландії", – сказала вона.

 Провідна авторка дослідження Інес Отосака з Університету Лідса у Великій Британії зазначила, що прискорену втрату льодовикового покриву, очевидно, спричинили антропогенні зміни клімату.

З 1992 по 1996 рік два льодовикові щити, які утримують 99% світового прісноводного льоду, зменшувалися на 116 мільярдів тонн на рік, дві третини з яких припадали на Антарктиду.

Але з 2017 по 2020 рік, згідно з найновішими даними, сукупне танення зросло до 410 мільярдів тонн на рік, більше двох третин з яких припадає на Гренландію, йдеться в дослідженні, опублікованому в четвер в журналі "Earth System Science Data".

"Це руйнівна траєкторія. Такі темпи втрати льоду є безпрецедентними для сучасної цивілізації", – сказала заступниця провідного наукового співробітника Національного центру снігу і льоду США Твіла Мун, яка не брала участі в дослідженні. 

З 1992 року Земля втратила 8,3 трильйона тонн льоду з двох льодовикових щитів, як показало дослідження. Цього достатньо, щоб затопити всю територію Сполучених Штатів на майже 0,9 метра води або занурити під воду Францію на майже 15 метрів.

Через величезний розмір Світового океану танення льодовикового покриву з 1992 року все ще призводить до підвищення рівня моря в середньому лише на трохи менше ніж на 21 міліметр. 

Нагадаємо, згідно з доповіддю Всесвітньої метеорологічної організації за останні три десятиліття Європа зазнала найбільшого підвищення температури серед усіх континентів.

На цьому тлі торік у офіційно найхолоднішому місці Франції вперше за 140 років зафіксували безморозний жовтень. 

Джерело: Європейська правда


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини