"Підтримати"
Новини
Всі новини

Протести в Грузії починають переростати у жорстке протистояння

У Грузії продовжують жорстоко розганяти людей, які вийшли с протестами проти так званого «закону про іноагентів», який тотожний російському і може у  разі його прийняття допомогти «маркувати» противників діючої влади.

Як відомо, правляча партія «Грузинська мрія» прийняла у першому читанні законопроєкт про «іноземних агентів». Правозахисники, опозиція, журналісти вважають, що він майже повністю копіює подібний російський закон, який вже призвів до поділу суспільства на «чистих» і «нечистих». Не бажаючи втілювати у грузинському суспільстві російські наративи, противники закону  почали у Тбілісі відкритий протест, який зі звичайних мітингів вилився у відкрите протистояння з поліцією.

7 березня поліція застосувала проти громадян, які вийшли на вулиці грузинської столиці. сльозогінний газ і водомети, мотивуючи це нападом на парламент: маніфестанти знесли огорожу, якою оточена будівля парламенту.

Грузинські ЗМІ пишуть, що, незважаючи на пізній час, люди не розходяться. Тим часом, спецназ, який також бере участь у подоланні протестів, вихватила з натовпу і забрала у двір парламенту лідера «Гірчі-Більше свободи» Зуру Джапаридзе. При цьому очевидці стверджують, що політика дуже побили, а визволити його поки що не вдалося.

Є і інші сигнали: у соціальних мережах пишуть, що  деякі спецназівці відмовилися розганяти мирну демонстрацію – це надихнуло людей.

Декілька годин тому президент Грузії Саломе Зурабішвілі звернулася до нації зі словами підтримки і пообіцяла накласти вето на скандальний законопроєкт, якщо його буде прийнято. Президент підкреслила, що подібний закон віддаляє Грузію від шляху до Європи і порушує Конституцію країни.

У цей же час представник Держепартаменту США Нед Прайс у зверненні до грузинського народу сказав:

« Ми продовжимо стежити за ситуацією на місцях у Грузії, але наше посилання полягає в тому, що мирним демонстрантам має бути дозволено вільно висловлювати свої права. Це право населення Грузії, це право населення всіх країн світу».

На цей час продовжується зачистка території перед парламентом: поліція та спецназ застосовують світлошумові гранати. Декілька людей затримано, одного постраждалого з пошкодженням ока забрала швидка допомог, написали «Новости-Грузия».

InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме