"Підтримати"
Новини
Всі новини

Стало відомо, хто керує прес-центром окупаційної адміністрації в Маріуполі

Прес-центр окупаційної адміністрації Маріуполя очолив маріупольський журналіст Андрій Кіор.

Про це стало відомо після повідомлень російського інформаційного агентства ТАСС.

В новині про відкриття в Маріуполі першої аптеки (нагадаємо, що до війни в Маріуполі було декілька сотень аптек, як комунальних, так і приватних), журналісти ТАСС посилаються на керівника прес-центру окупаційної адміністрації Андрія Кіора.

Про Андрія Кіора відомо, що він прийшов в журналістику із бізнесу, попрацював декілька років в Польщі, а потім в Україні.

Журналістську роботу розпочав в прес-центрі ММК ім. Ілліча, кореспондентом газети «Іллічівець».  Потім він працював на телебаченні, створив власну телестудію «Адамаха».

Саме Андрій Кіор зняв документальний фільм «Тайна козацького храму». Він у ті часи вчився в московському інституті кінематографії (російською - ВГИК) в одній групі з відомою співачкою Аліною Гросу, яка навіть знялась в цьому фільмі.

Згодом Андрій Кіор став президентом медіахолдінгу в Метінвесті, фактично очоливши телеканал МТВ, газету «Приазовський робочий» та сайт mrpl.city. Але пропрацював недовго на цій посаді, звільнився і став розвивати власну продакшн-студію. Його послугами користувались місцеві телеканали.

Останнім часом Кіор почав розвивати власну програму інтерв’ю. В його домашній студії побували майже всі публічні люди Маріуполя. 

Коли почалась війна, у підвалі будинку на вулиці Куінджи він організував сховище, де знайшли прихисток біля 80 чоловік. Він не тільки організував харчування, але і давав концерти разом з родиною в перервах між обстрілами.

Під час одного з обстрілів його будинок згорів повністю.

Чому Андрій Кіор вирішив пробачити росіянам знищення і власного дому, і улюбленого міста, не відомо. І не зрозуміло. Але зараз він знімає пропагандистські сюжети во славу "Єдиної Росії".

Проте які б не були мотиви, за роботу на посаді керівника прес-служби йому загрожує ув’язнення на строк до 15 років.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме