"Підтримати"
Новини
Всі новини

Прес-конференція у метро - про що говорив Зеленський

Увечері суботи, 23 квітня, президент України Володимир Зеленський провів першу за два місяці війни пресконференцію. Її влаштували під землею - на одній зі станцій Київського метрополітену. Головна тема розмови - війна Росії проти України та як досягти миру.

Про один із найскладніших днів на фронті

"От зараз в Маріуполі оточення. Сьогодні один із найскладніших днів, підготовка. Сьогодні вони стріляють і  з моря, і з суші, і з усього. З танків, з артилерії, з усього чого можуть. В мене останній сигнал, що вони готують удари був годину тому, від азовців, які там. Як тільки ми зможемо туди дійти - ми дійдемо, а поки ми пропонуємо, як будь-які цивілізовані люди гуманітарне вирішення цього питання".

Про ракетний обстріл Одеси

"Сім ракет (по Одесі випустила РФ - ред.). Ось такі у нас великодні дні "приголомшливі". Сім ракет сьогодні прилетіло до Одеси. Сім! Дві ми збили. Це до того, що від чого залежить, ППО і таке інше… Частково, щоб ви розуміли, як це все працює. Сім ракет... до житлового багатоповерхового будинку потрапила ракета. Вісім людей померло, 18 чи 20 поранених. Дитина три місяці померла. Дитину вбили тримісячну. Війна почалася, коли цій дитині місяць був. Ви уявляєте, що це для цих... Що це взагалі відбувається? Подонки смердючі! Як їх ще назвати?! Інших немає слів. Просто подонки".

Про можливу військову деблокаду Маріуполя

"Ми маємо повне моральне право на військове розблокування наших міст і маємо велику надію на те, що зможемо це зробити. Чи готові ми зараз  - ні. Нікому не вірте. Щодо військового розблокування - ми не готові. І, до речі, хлопці які зараз боронять "Азовсталь", прекрасно це розуміють. Це реальність".

Про депортацію Росією українців

"Ми вважаємо, що близько пів мільйона людей було вивезено з окупованих територій нашої держави на території РФ, або на територію окупованого Сходу. Що стосується дітей – точної цифри немає. Пам'ятаю, що десь біля 5 тисяч... Це цифри які ми мали десь тиждень тому. Я не впевнений, що вони точні, але вони точно не менші".

Про можливе захоплення Півдня України

"Щодо Придністров’я, щодо Молдови – чи може бути і чи може статися трагедія така сама, як у Маріуполі? Так, може статися. Тисячі танків, тисячі броньованої техніки. Складна ситуація. Накопичування з боку Російської Федерації навколо наших кордонів, вже на нашій території – так, вони хочуть пробити і такий коридор".

Про постачання води до Криму

"Вони (Росія - ред.) хочуть проробити коридор і мати питну воду в Криму, вони мають вже її, вони вже зайняли ці території. Хоча не так все просто, води немає, коридору замало. Там ще декілька кроків треба їм зробити. Я не вірю, що ці люди будуть зупинятися".

Про можливе застосування Росією ядерної зброї

"Я не вважаю, що адекватна людина може використати ядерну зброю. Я вважаю, що це може бути використання людиною не загнаною в кут, а коли вона втратила зв'язок з реальністю, зі здоровим глуздом. Я вважаю, що по іншому оцінити використання ядерної зброї не можна. Я не вважаю, що це випадковість. Якщо керівництво РФ не втратить повністю зв'язок з реальністю і адекватність, вони не зможуть і не будуть використовувати ядерну зброю. Чи може це бути з боку РФ? - Може. Чи вірю я в це? - Вірити в такі речі не хочеться, скажу вам чесно".

Про умову зупинення переговорів

"Якщо будуть знищені наші люди в Маріуполі, якщо буде проголошено псевдореферендум в нових псевдореспубліках - Україна вийде з будь-яких перемовних процесів. Але люди наші, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, повинні знати і повинні не допомагати окупантам".

Про продовження переговорів у Туреччині

"Чи продовжаться переговори в Туреччині? Це питання до іншого Володимира... Володимировича. Від бажання того Володимира Володимировича (Путіна - прим.) дуже сильно залежить зустріч наших груп. Тому що просто так зустрічатися... Ми звичайно любимо Туреччину, але у нас війна. Зараз не до відпочинку, і точно не до курортів, і точно у нас немає такого настрою".

Про зміну риторики Росії

"Спочатку від РФ ми отримали ультиматум, тому що це не про домовленості і переговори. Тому що там написано, що "Україна повинна". Потім риторика цього ультиматуму почала змінюватися, через об'єднаний наш народ і нашу державу, яка це продемонструвала за декілька днів війни. І ми побачили, що з ультиматуму з меседжів РФ кудись почали зникати пункти. Потім почались перемовини наших підгруп і які прийшли до того, що було підготовлено комюніке в Туреччині, на яке, наскільки мені відомо, РФ спочатку позитивно реагувала, а потім вони отримали всередині держави високий рівень критики. Виявилось, що влада так промила мозок людям, що сама не очікувала, що натворила. Вони ненависть до України зробили своїми руками завдяки ЗМІ. І потім, я думаю, що вони самі були здивовані рівнем ненависті до України. І тоді вони передали скажімо так, відповіді на наше комюніке. З цими відповідями наші групи працюють. Я думаю, що найактуальніші питання - це гарантії безпеки і нейтральність, доля Донбасу і Криму. Я вважаю, що більше питань не існує. Всі інші - це політичні понти".

Про постачання зброї зі США

"США є лідерами у світі, тому вони задають тон перемовин і допомоги. Вони здебільшого впливають, чи може нам та чи інша європейська країна надати ту чи іншу важливу зброю. Тому це і є стратегічний партнер. Тому я вірю в це стратегічне партнерство, але хочеться, щоб все було швидше".

Про реакцію Кремля на постачання зброї Україні

"Щодо постачання зброї до України - нас точно не цікавить думка РФ. Хоча вони спочатку війни нам також це постачання робили. Ви пам'ятаєте початок повномасштабного вторгнення, як вони бігли, залишаючи танки. Ми їм вдячні за таке постачання".

Про Путіна

"Мені складно оцінити, чому він тримається за стіл, або за крісло усі ці роки. Я не думаю, що це пов'язано з тим, чому він і його військо прийшло на нашу землю та повзучою коброю окупації іде щоденно і щорічно".

Про зустріч з Путіним

"Я не хочу, але мушу зустрітися з президентом Росії, якщо ми плануємо дипломатичним шляхом вирішити питання".


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини